Aktualności

Bezpłatne zajęcia sportowe dla pracowników i doktorantów PW

Od 7 listopada 2022 roku możecie się Państwo zapisywać na zajęcia sportowe dofinansowane przez Politechnikę Warszawską w ramach programu "Inicjatywa Doskonałości - Uczelnia Badawcza". Szczegółową ofertę zajęć i formularz zapisów znajdziecie Państwo tutaj oraz na grafice poniżej.

Politechnika Warszawska, badaczki i student WIChiP laureatami konkursów 3W

Zdjęcie przedstawia nagrodę zdobytą przez badaczki z naszego Wydziału.

Z wielką dumą informujemy, że Politechnika Warszawska została złotym laureatem Konkursu 3W – Lider świata 3W w kategorii NAUKA. Nagroda została przyznana za badania prowadzone na naszym Wydziale przez dr inż. Martę Mazurkiewicz-Pawlicką oraz mgr inż. Zuzannę Bojarską na temat redukcji kosztów produkcji zielonego wodoru. Co więcej, inż. Jakub Zabrzycki z naszego Wydziału został laureatem II miejsca w konkursie na najlepszą pracę inżynierską w tematyce 3W. 

Spotkanie informacyjne dla kandydatów na studia II stopnia

Schemat przedstawia liczbę semestrów na każdym stopniu studiów na Wydziale oraz strumienie studentów przychodzących przez każdy stopień. Studia drugiego stopnia są otoczone zieloną ramką wskazującą na ich znaczenie dla aktualności.

Drogie Studentki, Drodzy Studenci,

15. grudnia 2022 o godzinie 16:15 w audytorium A2 odbędzie się spotkanie informacyjne dla kandydatów na studia II stopnia w roku akademickim 2022/2023. Na spotkaniu poznacie program studiów oraz zakres poszczególnych specjalności.

Projekt LIDER dla dra Kamila Czeleja

Informujemy, że znane są już wyniki konkursu LIDER XIII organizowanego przez Narodowe Centrum Badań i Rozwoju. Pośród pięciu projektów przyznanych do realizacji na Politechnice Warszawskiej, jeden będzie realizowany na naszym Wydziale. Dr inż. Kamil Czelej będzie kierował projektem "Nowa technologia wysokowydajnej produkcji gazu syntezowego w procesie suchego fotoreformingu metanu w układzie przepływowym". Przyznano finansowanie w kwocie 1 485 612,50 zł.

Pełna lista laureatów dostępna jest na stronie NCBiR

Laureaci Plebiscytu "Złota Kreda 2022"

Zdjęcie przedstawia nagrodzonych, studentów naszego Wydziału oraz przedstawiciela władz dziekańskich, od lewej: dr hab. inż. Maciej Pilarek, dr inż. Piotr Machniewski, inż. Klaudia Kopka, inż. Zuzanna Jóźwik, prof. dr hab. inż. Marek  Henczka, Magdalena Majchrzyk, dr inż. Marcin Odziomek, Jakub Dekowski

Z radością informujemy, że na uroczystej gali "Złotej Kredy 2022" w dniu 26.11.br. swoje nagrody odebrało trzech pracowników Naszego Wydziału. Nagrody przyznane zostały nauczycielom akademickim za rok akademicki 2021/2022.

Dr hab. inż. Jakub Gac, profesor uczelni, odznaczony Medalem Komisji Edukacji Narodowej

Na uroczystym posiedzeniu Senatu 15 listopada 2022 roku, w święto Politechniki Warszawskiej Medalem Komisji Edukacji Narodowej odznaczony został nauczyciel akademicki i naukowiec z naszego Wydziału, dr hab. inż. Jakub Gac, profesor uczelni. Medal wręczył mu Rektor Politechniki Warszawskiej, prof. Krzysztof Zaremba. Więcej o uroczystym posiedzeniu Senatu PW możecie Państwo przeczytać w Biuletynie PW.

Mikołajki Politechniki Warszawskiej

To będzie dzień pełen świątecznych wrażeń. Zapraszamy na mikołajkową imprezę dla dzieci pracowników PW. Odbędzie się ona 3 grudnia 2022 r. w Dużej Auli Gmachu Głównego, a potem w Gmachu Wydziału Matematyki i Nauk Informacyjnych. Więcej szczegółów na temat Mikołajek znajdziecie Państwo tutaj.

8th European Process Intensification Conference - Call for Papers -

W dniach 31 maja do 2 czerwca 2023 roku w Warszawie odbędzie się 8th European Process Intensification Conference (EPIC). Konferencja będzie doskonałą okazją do zapoznania się z najnowszymi trendami w intensyfikacji procesów w przemyśl i badaniach naukowych. Zgłoszenia streszczeń wystąpień przyjmowane będą do 15 stycznia 2023 roku. Więcej informacji znajdziecie Państwo na stronie internetowej EPIC oraz poniżej w treści zaproszenia do udziału w konferencji.

II Kongress 3W - Woda-Wodór-Węgiel

Serdecznie zapraszamy do udziału w II Kongresie 3W - Woda, Wodór, Węgiel, który odbędzie się 7 i 8 grudnia 2022 r. w hotelu Crowne Plaza Warsaw - The HUB (rondo Daszyńskiego 2, Warszawa).

Więcej informacji w  załączniku (.pdf) oraz na stronie kongresu: http://kongres3W.pl.

Szkolenie z tworzenia dokumentów w środowisku LaTeX

Drodzy Studenci i Doktoranci!

Jeśli jeszcze nie widzieliście informacji rozpowszechnianych przez Koło Naukowe, a jesteście zainteresowani nauczeniem się tworzenia dokumentów w środowisku LaTeX, to zapisujcie się na szkolenie pod tym linkiem. Zapisy trwają tylko do jutra, szkolenie jest w poniedziałek!

Program "Exchange to US" Fundacji Kościuszkowskiej

Przekazujemy informację o możliwości aplikowania o udział w programie "Exchange to US", który jest najstarszym programem wymiany studenckiej do Stanów Zjednoczonych. Organizatorem tego programu jest Fundacja Kościuszkowska.
Zgłoszenia do programu można składać do 15 listopada 2022 roku.
Więcej informacji można znaleźć  tutaj (.pdf)  oraz na stronie.

Artykuł naszych badaczek w najczęściej pobieranych artykułach czasopisma IJMS

Z dumą informujemy, że artykuł pt. "Evaluation of Sterilization/Disinfection Methods of Fibrous Polyurethane Scaffolds Designed for Tissue Engineering Applications" autorstwa mgr inż. Iwony Łopianiak, doktorantki w Szkole Doktorskiej PW, i dr inż. Beaty Butruk-Raszei został jednym z najczęściej pobieranych artykułów w czasopiśmie International Journal of Molecular Sciences spośród opublikowanych w 2020 roku. Serdecznie gratulujemy autorkom tego osiągnięcia i życzymy dalszych sukcesów.

Artykuł jest dostępny w formule Open Access, można go pobrać tutaj.

Rejestracja na 11th European Young Engineers Conference już otwarta

Obraz zawiera logo konferencji 11th European Young Engineers Conference

Serdecznie zachęcamy do rejestracji uczestnictwa w 11th European Young Engineers Conference, którego głównym organizatorem jest Koło Naukowe Inżynierii Chemicznej "Venturi".

Rejestracja dostępna jest pod tym linkiem. Więcej informacji dostępne jest na stronie konferencji lub Facebooku.

Spotkanie z rzecznikami patentowymi AOMB

Biuro Karier PW zaprasza studentów Politechniki Warszawskiej na spotkanie z absolwentami PW podczas "Poznaj zawód rzecznika patentowego. Spotkanie rzeczników patentowych AOMB Polska ze studentami PW".

ZAPISY

Strona wydarzenia na Facebooku

Dr inż. Bogumiła Wrzesińska laureatem grantu ENERGYEDULAB

Z dumą informujemy, że dr inż. Bogumiła Wrzesińska, adiunkt na WIChiP, została laureatką konkursu ENERGYEDULAB organizowanego w ramach programu Inicjatywa Doskonałości Uczelnia Badawcza.

W ramach przyznanego finansowania pod kierownictwem Pani Doktor zostanie zbudowane nowe stanowisko dydaktyczne "Pompa ciepła". Przyznano finansowanie w wysokości 97 100 zł. 

Pełna lista laureatów dostępna jest tutaj.

Wszystkim laureatom serdecznie gratulujemy!

Spotkanie informacyjne w sprawie Praktyk

Spotkanie informacyjne dotyczące Praktyk odbędzie się

27 października 2022 r. o godz. 16:15 w Audytorium A1.

Dla studentów 2 i 3 roku studiów I stopnia, którzy nie zaliczyli Praktyk wcześniej, obecność jest obowiązkowa.

 dr hab. inż. Paweł Sobieszuk, profesor uczelni

Zaliczenie Praktyk Studenckich 2022

Obowiązkowe zaliczenie praktyk studenckich odbędzie się w pokoju 106:

  • 24 października 2022 r. (poniedziałek) w godz. 8:00 – 10:00
  • 25 października 2022 r. (wtorek)w godz. 12:00 – 14:00
  • 27 października 2022 r. (czwartek) w godz. 11:00 – 13:00

Staże w ramach programu ERASMUS w GVS SpA

Z przyjemnością informujemy studentów, że Wydział Inżynierii Chemicznej i Procesowej podpisał umowę z firmą  GVS SpA (Zola Predosa, Bolonia, Włochy) w ramach której możliwe jest odbycie stażu zagranicznego w dziale badawczo-rozwojowym GVS SpA. Wyjazd realizowany będzie w ramach programu Erasmus.

Nawiązanie współpracy z XLI LO im. Joachima Lelewela

Z wielką radością ogłaszamy, że 13.10.2022 roku Wydział Inżynierii Chemicznej i Procesowej nawiązał współpracę z XLI LO im. Joachima Lelewela.

Prof. Marek Henczka, Dziekan WIChiP, oraz Pani Katarzyna Wyszyńska, Dyrektor XLI LO, podpisali dzisiaj dokument stanowiący porozumienie o współpracy. W ramach współpracy uczniowie liceum będą mieli możliwość uczestniczyć w przygotowanych specjalnie dla nich zajęciach na Wydziale i w szkole.

Nagrody za plakaty na konferencji World Filtration Congress

Z przyjemnością informujemy, że reprezentacja z naszego Wydziału, w osobach dr hab. inż. Andrzej Krasiński, profesor uczelni, i dr hab. inż. Maciej Pilarek, profesor uczelni, zdobyła dwa pierwsze miejsca w konkursie na najlepszy poster w kategorii "Industry poster" podczas 13th World Filtration Congress w San Diego, California, USA.

Szczegółowe informacje o zaprezentowanych plakatach w rozwinięciu aktualności.

Naliczenia płatności za powtarzane w semestrze 2022Z zajęcia dydaktyczne z semestru 2021Z

W dniu 14 października 2022r. na kontach Studentów w USOSweb (zakładka: "Naliczenia oczekujące") zostaną zaktualizowane dane o naliczeniach za powtarzane w semestrze 2022Z zajęcia dydaktyczne z semestru 2021Z. W rozwinięciu wiadomości szczegółowy terminarz.

Rok akademicki 2022/2023 na WIChiP uroczyście rozpoczęty

W piątek, 30 września 2022 r. w odbyła się uroczystość inauguracji roku akademickiego 2022/2023 na naszym Wydziale. W Audytorium AII zgromadzili się zaproszenie goście: przedstawiciele władz Uczelni i wydziałów PW oraz pracownicy i studenci Wydziału.

Ubezpieczenie NNW na rok akademicki 2022/2023

Wybranym ubezpieczycielem na rok akademicki 2022/2023 jest firma UNIQA Towarzystwo Ubezpieczeń Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, przy ul. Chłodnej 51, kod pocztowy: 00-867 Warszawa. Opłata na poczet ubezpieczenia jest pobierana automatycznie z pensji lub stypendium doktoranckiego. Posiadanie ważnego ubezpieczenia w przypadku studentów jest obligatoryjnym warunkiem do uczestnictwa w zajęciach laboratoryjnych. Więcej informacji poniżej.

Ubezpieczenie NNW

Kryteria tworzenia list rankingowych stypendium rektora

Informujemy, że dostępna jest już decyzja Dziekana w sprawie kryteriów tworzenia list rankingowych w postępowaniu o stypendium rektora. Decyzja dostępna jest  tutaj (.pdf) .

Dyżury Wydziałowej Komisji Stypendialnej

Serdecznie zapraszamy na dyżury Członków Wydziałowej Komisji Stypendialnej WIChiP, którzy udzielać będą pomocy w weryfikacji wniosków o stypendia socjalne oraz udzielać informacji dotyczących wszystkich rodzajów stypendiów i form pomocy materialnej dla studentów WIChiP. Wszystkich Studentów składających wnioski o stypendia socjalne prosimy o kontakt z WKS w terminie dyżurów - weryfikacja Waszych wniosków w trakcie dyżuru znacznie skróci czas ich procedowania.

Terminarz dyżurów w rozwinięciu wiadomości.