Studia II stopnia -
- zobaczcie co się zmieniło!
Serdecznie zapraszamy wszystkich studentów i pracowników Wydziału Inżynierii Chemicznej i Procesowej PW na serię seminariów pod wspólnym tytułem "The Present and the Future of Chemical Engineering from the Academic and Industrial Perspectives". W trakcie seminariów, które odbędą się w marcu 2023 roku, przedstawiciele naukowców oraz przedsiębiorców przedstawią swoje spojrzenie na przyszłość inżynierii chemicznej i stojące przed nią wyzwania. Moderatorem wszystkich spotkań będzie Profesor Andrzej Stankiewicz.
Z wielką dumą informujemy, że dr inż. Małgorzata Djas otrzymała stypendium Ministra Edukacji i Nauki dla wybitnych młodych naukowców.
To prestiżowe stypendium jest przyznawane jedynie bardzo wyselekcjonowanej liczbie młodych naukowców w każdym roku i może być otrzymane jedynie jednokrotnie.
Serdecznie gratulujemy tego wyróżnienia i życzymy dalszych sukcesów!
Miło nam poinformować, że troje naszych studentów: Uliana Belyaeva, Jakub Dekowski i Michelle Ingalis, objęło funkcje Przewodniczących Komisji w Kolegium Samorządu Studentów Politechniki Warszawskiej na kadencję 2023. Serdecznie gratulujemy!
Więcej szczegółów w rozwinięciu aktualności.
Wydziałowa Rada Samorządu WIChiP rozpoczęła nową kadencję! Nowym Przewodniczącym WRS został Jakub Rejdych, który zastąpił na tej funkcji inż. Zuzannę Jóźwik.
Jakubowi życzymy owocnej i kreatywnej kadencji, a Zuzannie dziękujemy za pełne aktywności kreowanie życia studenckiego na WIChiP w ubiegłym roku!
To już 31. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy! Politechnika Warszawska także jest zaangażowana w to wydarzenie. 29 stycznia 2023 w Gmachu Głównym PW odbędą się licytacje przedmiotów wystawionych przez studentów, doktorantów i pracowników PW, koncert charytatywny, pokazy Kół Naukowych i organizacji studenckich i wiele innych! Wstęp wolny!
Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy można wspierać na przykład poprzez e-Skarbonkę Politechniki Warszawskiej. Więcej informacji o wydarzeniach w ramach WOŚP na Politechnice Warszawskiej tutaj.
Uprzejmie przypominamy o zgłaszaniu abstraktów na 8. Europejską Konferencję Intensyfikacji Procesów EPIC2023.
Konferencja odbędzie się w Politechnice Warszawskiej w dniach 31 maja – 2 czerwca 2023 r. Definitywny termin zgłaszania abstraktów mija 5 lutego 2023 r.
Konferencja EPIC2023, na która wpłynęło już do chwili obecnej ponad 100 prac z całego świata, stanowi doskonałą okazję do zaprezentowania wyników polskich zespołów badawczych na szerszym forum międzynarodowym.
Wydarzenia
1 |
Seminar series: Profesor Andrzej Stankiewicz15:15 - 16:00 |
8 |
Seminar series: Roberto Werneck Do Carmo (Braskem)15:15 - 16:00 |
Na Naszym Wydziale działa Wydziałowa Rada Samorządu (WRS). WRS zajmuje się sprawami dydaktycznymi, socjalno-bytowymi, a także rozwojem kulturalnym i sportowym społeczności studenckiej. Organizuje szkolenia, wyjazdy, konkursy i wiele różnych ciekawych wydarzeń. Więcej informacji na ten temat można znaleźć tutaj.
Na naszym wydziale działa Koło Naukowe IChiP "Venturi". Studenci projektują instalacje i organizują międzynarodową konferencję naukową European Young Engineers Conference czy targi pracy Spotkaj Swojego Pracodawcę.
Wydział Inżynierii Chemicznej i Procesowej może pochwalić się rozbudowaną ofertą dydaktyczną, badawczą oraz wieloma zajęciami dla uczniów szkół podstawowych i średnich.
Kandydatów na studia na Wydziale zapraszamy do zakładki Kandydaci oraz do przejrzenia informatora.
Współpracę badawczą chętnie nawiążą nasze Zespoły Badawcze, zaś ogólny profil naukowy Wydziału znaleźć można w zakładce Nauka.
Nauczycieli i dyrektorów szkół zachęcamy do zapoznania się z naszą ofertą dla szkół oraz do udziału w wydarzeniach organizowanych na Wydziale m.in. w ramach Festiwalu Nauki lub Nocy Muzeów. Wydział otwarty jest na lekcje pokazowe, wycieczki po gmachu lub spotkania ze studentami.