Aktualności

Umorzenia płatności za zajęcia

Drodzy Studenci,

Dostępna jest już Decyzja Dziekana w sprawie umorzeń płatności za powtarzanie zajęć. Tekst Decyzji dostępny jest tutaj.

Nagrody Rektora 2022

Na dzisiejszej inauguracji roku akademickiego 2022/2023 na Wydziale Inżynierii Chemicznej i Procesowej zostały wręczone Nagrody Rektora PW za osiągnięcia dydaktyczne, organizacyjne i naukowe. Nazwiska laureatów można znaleźć tutaj.

Wszystkim laureatom serdecznie gratulujemy!

Nowa edycja poradnika "Jak w pełni wykorzystać czas studiów?"

Centrum Zarządzania Innowacjami i Transferem Technologii PW przygotowało nową, zaktualizowaną wersję poradnika "Jak w pełni wykorzystać czas studiów?" zawierającego rady absolwentów PW dla obecnie studiujących i zastanawiających się nad studiami. Można go pobrać ze strony CZIiTT PW (w dwóch wersjach językowych; poniżej poradnika dla Kandydatów).

Profesor Małgorzata Jaworska Honorowym Prezesem Polskiego Towarzystwa Chitynowego

Z wielką dumą informujemy, że 7 lipca 2022 roku dr hab. inż. Małgorzata Jaworska, decyzją Zarządu Polskiego Towarzystwa Chitynowego, otrzymała godność Honorowego Prezesa Polskiego Towarzystwa Chitynowego. Decyzja została ogłoszona 22 września 2022 roku podczas XXVII Konferencji Polskiego Towarzystwa Chitynowego “NEW ASPECTS ON CHEMISTRY AND APPLICATION OF CHITIN AND ITS DERIVATIVES” w Poznaniu.

Serdecznie gratulujemy!

Zapisy na lektoraty językowe i zajęcia wychowania fizycznego.

Informujemy, że znane są już terminarze zapisów na lektoraty z języków obcych oraz zajęcia wychowania fizycznego. Zapisy ruszają na początku następnego tygodnia tj. 26-27.09.2022.

Szczegółowe informacje zamieszczone są pod poniższymi linkami:

- Zapisy na lektoraty językowe

- Zapisy na zajęcia wychowania fizycznego

Inauguracja roku akademickiego 2022/2023 na Wydziale Inżynierii Chemicznej i Procesowej

Uroczystość inauguracji roku akademickiego 2022/2023 na odbędzie się w piątek, 30 września 2022 roku o godz. 14:00 w Auli AII w Gmachu Wydziału Inżynierii Chemicznej i Procesowej, ul. Waryńskiego 1.

Zakwalifikowani do Szkoły Doktorskiej w dyscyplinie inżynieria chemiczna

Uprzejmie informujemy, że na stronie Szkoły Doktorskiej zostały opublikowane listy osób wstępnie zakwalifikowanych do dyscyplin w rekrutacji na semestr zimowy roku akademickiego 2022/2023.

Z radością stwierdzamy, że na 8 osób zakwalifikowanych w dyscyplinie inżynieria chemiczna (w tym jedna w ramach konkursu PRELUDIUM BIS) dla aż 5 opiekunami naukowymi będą pracownicy naszego Wydziału. Więcej szczegółów w rozwinięciu wiadomości. 

Grant aparaturowy dla dr Artura Małolepszego

Z przyjemnością informujemy, że wniosek, który złożył dr Artur Małolepszy w konkursie MAT-LAB-1, został rekomendowany do finansowania. Konkurs ten jest częścią projektu Inicjatywa Doskonałości Uczelnia Badawcza realizowanego w Politechnice Warszawskiej.

W ramach realizowanej inwestycji dr Artur Małolepszy planuje konstrukcję stacji badawczej do niskotemperaturowych ogniw paliwowych. Budżet projektu to 200 000,00 zł.

Sesja listopadowa programu ATHENS

ATHENS to program mający na celu wymianę studentów pomiędzy czołowymi europejskimi uczelniami technicznymi oraz udział we wspólnych europejskich programach rozwojowych i szkoleniowych. Już 17 września będzie można rejestrować się do udziału w listopadowej sesji programu ATHENS.

Więcej informacji o samym programie można znaleźć na stronie programu oraz na naszej stronie. Pomocy udzielają także Dominika Frąk – Dudzińska (Koordynator Programu ATHENS, CWM PW) oraz dr inż. Agata Penconek (Pełnomocniczka Dziekana WIChiP ds. umiędzynarodowienia studiów).

XXVI Festiwal Nauki w Warszawie - lekcje festiwalowe dla szkół

W dniach 26-30.09 br. nasz Wydział będzie organizatorem lekcji dla szkół w ramach Festiwalu Nauki. Lekcje przeznaczone są dla grup zorganizowanych (każda do ok. 30 osób). Zapisy na poszczególne lekcje odbywają się poprzez stronę Festiwalu Nauki.

W rozwinięciu wiadomości informacje o lekcjach realizowanych na naszym Wydziale.

Ogniwa paliwowe z kwasem mrówkowym - dr Artur Małolepszy

17.08.2022 na stronie badawcza.pw.edu.pl pojawił się artykuł opisujący osiągnięcia w projekcie „Opracowanie ogniwa paliwowego zasilanego kwasem mrówkowym o wysokiej stabilności działania i podwyższonej wydajności”, który jest finansowany z grantu badawczego POB Konwersja i magazynowanie energii programu Uczelnia Badawcza - Inicjatywa Doskonałości, realizowanego na Politechnice Warszawskiej.

Kursy dla studentów PW w ramach projektu NERW 2 PW – ruszył nabór uczestników

Dział Wsparcia Edukacji CZIiTT zaprasza studentów czterech ostatnich semestrów studiów I lub II stopnia Politechniki Warszawskiej do udziału w bezpłatnych kursach w zakresie umiejętności informatycznych.

Więcej informacji w rozwinięciu aktualności.

Program stażowy Energia dla Przyszłości

Informujemy o rozpoczęciu naboru do siódmej edycji programu stażowego Energia dla Przyszłości, organizowanego przez Ministerstwo Klimatu i Środowiska, we współpracy ze spółkami energetycznymi.

W załączeniu link do strony, na której znajdują się szczegółowe informacje dotyczące realizowanego stażu.

Informacja o naborze dostępna również na stronie Biura Kanclerza.

Więcej informacji tutaj.

Future Talent Programme w firmie Tetra Pak

Informujemy o możliwości uczestnictwa w programie stażowym w firmie Tetra Pak. Więcej informacji na stronie oraz w załączonym pliku.

Future Talent Programme jest programem rozwoju kariery dla studentów i świeżych absolwentów, mającym na celu rozpoczęcie stażu w Tetra Pak i płynne przejście ze stanowiska stażysty do docelowej roli, w której dany kandydat/kandydatka najlepiej się czuje.

LAB-TECH of Excellence dla dr inż. Katarzyny Jabłczyńskiej

Z radością informujemy, że dr inż. Katarzyna Jabłczyńska została jedną z czworga laureatów grantu w ramach konkursu LAB-TECH of Excellence. Otrzymane dofinansowanie pozwoli dr Jabłczyńskiej na realizację projektu "Rozwój technologii syntezy płomieniowej nanocząstek funkcjonalnych - utworzenie Laboratorium Technologii Cząstek".

Serdecznie gratulujemy i z niecierpliwością czekamy na pierwsze wyniki eksperymentów przeprowadzonych w nowym Laboratorium!

Praca w projekcie TITAN

Uprzejmie informujemy o możliwości realizacji pracy doktorskiej w ramach rozpoczynającego się we wrześniu 2022 r. projektu europejskiego pt. „Direct biogas conversion to green H2 and carbon materials by scalable microwave heated catalytic reactor for soil amendment and silicon carbide production” (akronim projektu – TITAN). Jednym z głównych wykonawców projektu jest Politechnika Warszawska (WICHiP).

Więcej informacji można znaleźć tutaj.

Praca w projekcie NCN

Informujemy o wolnym miejscu pracy w projekcie NCN dla doktoranta-stypendysty. Szczegóły w ogłoszeniu na stronie NCN tutaj.

Miejsca na praktyki w Grupie Azoty Zakłady Azotowe "Puławy" S.A.

Wydział posiada miejsca na praktyki w Grupie Azoty Zakłady Azotowe "Puławy" S.A. Terminy praktyk w rozwinięciu wiadomości.

PRAKTYKI ZBIOROWE - aktualizacja czerwiec 2022

Szanowni Państwo Wydział posiada miejsca na praktyki w Grupie Azoty Zakłady Azotowe "Puławy" S.A.

Relacja z wycieczki studenckiej do huty stali Arcelor Mittal Warszawa

3 czerwca br. grupa studentów WIChiP wraz z prof. dr hab. inż. Tomaszem Sosnowskim oraz dr hab. inż. Maciejem Pilarkiem zwiedziła warszawską hutę stali Arcelor Mittal Warszawa. Wstępna część wycieczki obejmowała szkoleniu BHP oraz ciekawy film prezentujący koncern ArcelorMittal i wyjaśniający złożoność procesu produkcji stali ze złomu, czyli recykl stali. Następnie Studenci zaopatrzeni w środki ochrony osobistej odwiedzili m.in. stalownię i walcownię gdzie m.in. rozmawiali z pracownikami huty. Wycieczka była znakomitą okazją do poszerzenia wiedzy w zakresie obróbki stali i ochrony środowiska, a przede wszystkim do zapoznania się ze specyfiką realizacji procesu przetwórczego stali w skali wielkoprzemysłowej.

Zdjęcia z wycieczki można obejrzeć tutaj.

Paniom Alinie Bieleckiej oraz Ewie Karpińskiej dziękujemy za możliwość zwiedzenia huty. Mamy nadzieję, że Studenci kolejnych roczników już wkrótce będą mieli okazję do takiej pasjonującej wycieczki po hucie. 

Rekrutacja na studia stacjonarne I stopnia już trwa!

Kandydaci!

Informujemy, że już od dzisiaj można zapisywać się na studia I stopnia na całej Politechnice Warszawskiej!

Pierwszym rekrutacyjnym krokiem jest internetowa rejestracja na portalu zapisy.pw.edu.pl. W przypadku naszego Wydziału trwa ona od 6 czerwca do 6 lipca.

Więcej informacji o naszych studiach w zakładkach Studia I stopnia oraz Kandydaci.

Więcej informacji o rekrutacji na PW tutaj.

III miejsce dla studentów WIChiP w Turnieju o Puchar Politechniki Warszawskiej

Nasi studenci zajęli medalowe III miejsce w rozgrywkach siatkarskich w ramach Turnieju o Puchar Politechniki Warszawskiej! Serdecznie gratulujemy!

Tematy prac dyplomowych magisterskich

Opublikowane zostały tematy prac dyplomowych magisterskich do realizacji w roku akademickim 2022/2023. Zapraszamy do zapoznania się z nimi tutaj.

Zaproszenia na Women in Tech Summit

Uprzejmie informujemy, że ze względu na fakt, że Politechnika Warszawska (w tym Nasz Wydział) zaangażowana jest w wydarzenie Women In Tech Summit, Biuro Komunikacji i Promocji PW ma do rozdania 150 zaproszeń na to wydarzenie dla pracowników, doktorantów i studentów. 

Proszę zgłaszać chęć uczestniczenia w wydarzeniu do Pani Magdaleny Krajewskiej: magdalena.krajewska@pw.edu.pl, tel.: 22 234 57 13

Drzwi Otwarte Politechniki Warszawskiej

Już jutro zapraszamy na Drzwi Otwarte Politechniki Warszawskiej! Nasz Wydział będzie miał swoją reprezentację aż w trzech miejscach!