Aktualności

Przyjmowanie dokumentów od Kandydatów na studia II stopnia

Obraz przedstawia logo Wydziału Inżynierii Chemicznej i Procesowej

Drodzy Kandydaci!

Dzisiaj już ostatni dzień zapisów na studia II stopnia w tej rekrutacji!

Przyjmowanie dokumentów od Kandydatów na studia II stopnia odbywa się w pokoju 179 (Dziekanat Studiów II stopnia, 1 piętro Wydziału) do dnia 10 lutego 2023 r.

Dziekanat otwarty jest od poniedziałku do piątku w godzinach 10:00 – 14:00.

Wymagane dokumenty w rozwinięciu wiadomości.

Dziekan Marek Henczka przewodniczącym Rady Szkoły Zaawansowanych Technologii Chemicznych i Materiałowych PW

Obraz przedstawia zainteresowania Szkoły Zaawansowanych Technologii Chemicznych i Materiałowych. W środku w okręgu wpisany jest napis "Cechy Użytkowe", otaczają go trzy układające się w okrąg strzałki z napisami Właściwości, Wytwarzanie, Struktura. Na zewnątrz wpisane są hasła opisujące rodzaje materiałów, którymi zainteresowana jest Szkoła: Biomateriały, Polimery, Ceramika, Nanomateriały, Kompozyty, Metale.

Z dumą informujemy, że decyzją Jego Magnificencji Rektora Politechniki Warszawskiej, prof. dr hab. inż. Marek Henczka, Dziekan WIChiP, został przewodniczącym Rady Szkoły Zaawansowanych Technologii Chemicznych i Materiałowych PW. Szkoła ta zacieśnia współpracę między trzema Wydziałami Politechniki Warszawskiej: Wydziałem Chemicznym, Wydziałem Inżynierii Chemicznej i Procesowej oraz Wydziałem Inżynierii Materiałowej. Serdecznie gratulujemy Dziekanowi Henczce objęcia tej ważnej funkcji!

Seminaria "The Present and the Future of Chemical Engineering from the Academic and Industrial Perspectives"

Grafika przedstawia profesora Andrzeja Stankiewicza oraz program seminariów opisany w aktualności

Serdecznie zapraszamy wszystkich studentów i pracowników Wydziału Inżynierii Chemicznej i Procesowej PW na serię seminariów pod wspólnym tytułem "The Present and the Future of Chemical Engineering from the Academic and Industrial Perspectives". W trakcie seminariów, które odbędą się w marcu 2023 roku, przedstawiciele naukowców oraz przedsiębiorców przedstawią swoje spojrzenie na przyszłość inżynierii chemicznej i stojące przed nią wyzwania. Moderatorem wszystkich spotkań będzie Profesor Andrzej Stankiewicz.

Małgorzata Djas laureatką stypendium Ministra Edukacji i Nauki dla wybitnych młodych naukowców

Zdjęcie przedstawia dr inż. Małgorzatę Djas

Z wielką dumą informujemy, że dr inż. Małgorzata Djas otrzymała stypendium Ministra Edukacji i Nauki dla wybitnych młodych naukowców.

To prestiżowe stypendium jest przyznawane jedynie bardzo wyselekcjonowanej liczbie młodych naukowców w każdym roku i może być otrzymane jedynie jednokrotnie. 

Serdecznie gratulujemy tego wyróżnienia i życzymy dalszych sukcesów!

Studenci WIChiP PW we władzach SSPW!

Obraz przedstawia logo Samorządu Studentów Politechniki Warszawskiej

Miło nam poinformować, że troje naszych studentów: Uliana Belyaeva, Jakub Dekowski i Michelle Ingalis, objęło funkcje Przewodniczących Komisji w Kolegium Samorządu Studentów Politechniki Warszawskiej na kadencję 2023. Serdecznie gratulujemy!

Więcej szczegółów w rozwinięciu aktualności.

Nowa kadencja WRS WIChiP

Zdjęcie przedstawia nowego przewodniczącego Wydziałowej Rady Samorządu Jakuba Rejdycha oraz ustępującą Przewodniczącą Zuzannę Jóźwik przed drzwiami prowadzącymi do pokoju Rady Samorządu.

Wydziałowa Rada Samorządu WIChiP rozpoczęła nową kadencję! Nowym Przewodniczącym WRS został Jakub Rejdych, który zastąpił na tej funkcji inż. Zuzannę Jóźwik.
Jakubowi życzymy owocnej i kreatywnej kadencji, a Zuzannie dziękujemy za pełne aktywności kreowanie życia studenckiego na WIChiP w ubiegłym roku!

WOŚP na Politechnice Warszawskiej

Obraz przedstawia logo trzydziestego pierwszego Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy połączone z fragmentem wnętrza Gmachu Głównego Politechniki Warszawskiej

To już 31. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy! Politechnika Warszawska także jest zaangażowana w to wydarzenie. 29 stycznia 2023 w Gmachu Głównym PW odbędą się licytacje przedmiotów wystawionych przez studentów, doktorantów i pracowników PW, koncert charytatywny, pokazy Kół Naukowych i organizacji studenckich i wiele innych! Wstęp wolny!

Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy można wspierać na przykład poprzez e-Skarbonkę Politechniki Warszawskiej. Więcej informacji o wydarzeniach w ramach WOŚP na Politechnice Warszawskiej tutaj.

Nadal można zgłaszać abstrakty na 8. Europejską Konferencję Intensyfikacji Procesów EPIC2023

Obraz przedstawia logo konferencji 8th EPIC

Uprzejmie przypominamy o zgłaszaniu abstraktów na 8. Europejską Konferencję Intensyfikacji Procesów EPIC2023.

Konferencja odbędzie się w Politechnice Warszawskiej w dniach 31 maja – 2 czerwca 2023 r. Definitywny termin zgłaszania abstraktów mija 5 lutego 2023 r.

Konferencja EPIC2023, na która wpłynęło już do chwili obecnej ponad 100 prac z całego świata, stanowi doskonałą okazję do zaprezentowania wyników polskich zespołów badawczych na szerszym forum międzynarodowym.

Galeria zdjęć z wycieczki dla studentów do browaru "Otwarte Bramy"

Obraz zawiera logo Browaru Otwarte Bramy.

Dzisiaj chcielibyśmy przypomnieć o wycieczce dla studentów do Browaru "Otwarte Bramy", która odbyła się 15 grudnia ubiegłego roku. Jest to jedna z nieobowiązkowych aktywności, które dedykowane są studentom II stopnia na naszym Wydziale. Ta konkretna wycieczka, jak co roku organizowana przez mgr inż. Szymona Rowińskiego i dr hab. inż. Pawła Sobieszuka, rozwija wiedzę, którą można uzyskać podczas studiów na specjalności Bioinżynieria. Galerię zdjęć i szerszy opis wycieczki można znaleźć tutaj. Zapraszamy do oglądania!

Program Graduate Engineer - Emerson Poland Baltics&Ukraine

Obraz przedstawia logo firmy EMERSON

Drogie Studentki, Drodzy Studenci,

poszukiwanie pierwszej pracy i przechodzenie przez kolejne szczeble początku kariery może być stresujące. Dlatego firma Emerson proponuje program Graduate Engineer - Emerson Poland Baltics&Ukraine. Więcej szczegółów tutaj.

Poniżej możecie przeczytać, jak przedstawicielka firmy opisuje ten program.

Rozpoczęła się rekrutacja na studia II stopnia na semestr letni 2022/2023

Obraz przedstawia logo Wydziału Inżynierii Chemicznej i Procesowej Politechniki Warszawskiej

Rozpoczęła się rekrutacja na studia II stopnia w Politechnice Warszawskiej, a więc także na Wydziale Inżynierii Chemicznej i Procesowej. Serdecznie zapraszamy zarówno osoby kończące aktualnie studia jak i absolwentów studiów I stopnia z inżynierii chemicznej, jak i kierunków pokrewnych.

Zapisy na kierunek inżynieria chemiczna i procesowa - link tutaj

O nowościach w stacjonarnych studiach II stopnia na Naszym Wydziale przeczytacie tutaj.

Nabór do programu ATHENS

Obraz zawiera logo programu ATHENS

W najbliższym czasie uruchomiony zostanie nabór w programie ATHENS. Jest to program mający na celu wymianę studentów pomiędzy czołowymi europejskimi uczelniami technicznymi oraz udział we wspólnych europejskich programach rozwojowych i szkoleniowych.

Nabór do w sesji Marzec 2023 (która odbędzie się w dniach 11-18.03.2023 r.) rusza już 19 stycznia i potrwa do 31 stycznia.

Więcej szczegółów i formularz zgłoszeniowy tutaj

V Program Mentoringowy Politechniki Warszawskiej

Obraz zawiera napis Program Mentoringowy Politechniki Warszawskiej

Drogie Studentki, Drodzy Studenci!

Ruszyła V edycja Programu Mentoringowego Politechnika Warszawska! Jest to okazja dla wszystkich, którzy ukończyli co najmniej trzeci rok studiów na współpracę z mentorami - przedstawicielami wielu przedsiębiorstw z różnych gałęzi przemysłu i usług - działających na polskim rynku.

Czekają na Was mentorzy m.in. z PKN ORLEN, Procter and Gamble Polska, Gillette Polska, Mabion SA,
Ferrero Polska Sp. z o.o..

Wyzwanie CERN dla studenckich zespołów multidyscyplinarnych

Obraz przedstawia ulotkę wyzwania w języku angielskim o treści: YOUR KNOWLEDGE CAN HELP THE ENVIRONMENT. 10-day student challenge at ESI and CERN 25 July to 3 August 2023. For master-level students from all backgrounds at european universities.

Dostaliśmy informację od zaprzyjaźnionych naukowców z CERN o wyzwaniu dla zespołów studentów reprezentujących różne dyscypliny naukowe. Studenci studiów inżynierskich i magisterskich mogą podjąć się zaproponowania wykorzystania akceleratorów cząstek w ochronie środowiska. Więcej szczegółów można znaleźć na stronie internetowej Innovation Fostering in Accelerator Science and Technology CERN (link tutaj).

Prace naukowczyń z WIChiP w podsumowaniu roku 2022 w PW

Obraz przedstawia Gmach Główny Politechniki Warszawskiej. Zdjęcie jest zrobione wieczorem, a plac przed Gmachem ozdobiony jest światełkami świątecznymi.

Tradycją Politechniki Warszawskiej stało się zbieranie wydarzeń i sytuacji, które najbardziej zapadną w pamięć po 2022 roku. W tegorocznym podsumowaniu znalazły się przypomnienia o badaniach dr hab. inż. Ewy Dłuskiej, profesor uczelni oraz dr inż. Marty Mazurkiewicz-Pawlickiej i mgr inż. Zuzanny Bojarskiej z Zespołu Inżynierii Produkcji kierowanego przez dr hab. inż Łukasza Makowskiego, profesora uczelni. Podsumowanie znajdziecie na stronie głównej Politechniki Warszawskiej (link tutaj), a poniżej przypominamy wymienione tam badania.

Prof. Tomasz Sosnowski przewodniczącym sekcji w ramach European Federation of Chemical Engineering

Zdjęcie przedstawia pięciu członków sekcji Chemical Engineering as Applied to Medicine. Profesor Tomasz Sosnowski stoi trzeci od lewej.

Prof. dr hab. inż. Tomasz Sosnowski został wybrany na Przewodniczącego Sekcji "Chemical Engineering as Applied to Medicine”, utworzonej w ramach European Federation of Chemical Engineering (EFCE).
Posiedzenie inauguracyjne Sekcji odbyło się 5.12.2022 w Paryżu w trakcie Seminarium naukowego 4th European Forum on New Technologies zorganizowanego przez Federację.

Monika Jałowiecka w "Trzech Kwadransach z Badawczą"

Zdjęcie przedstawia mgr inż. Monikę Jałowiecką

Mgr inż. Monika Jałowiecka udzieliła wywiadu dla "Trzech Kwadransów z Badawczą" - wewnątrzpolitechnicznego programu wywiadów z wykonawcami ciekawych badań prowadzonych na Naszej Uczelni. Podczas rozmowy z mgr. inż. Dariuszem Aksamitem, Monika Jałowiecka opowiadała o ogniwach paliwowych zasilanych kwasem mrówkowym o wysokiej stabilności.

Rozmowy można posłuchać poprzez Anchor.fm oraz Spotify.

Gorąco zachęcamy do odsłuchania!

Konkurs o Nagrodę ABB

Obraz zawiera logo firmy ABB.

Drogie Studentki i Doktorantki! Drodzy Studenci i Doktoranci! 

Firma ABB ogłosiła 20. edycję konkursu o Nagrodę ABB na najlepsze obronione prace inżynierskie, magisterskie oraz doktorskie, napisane w języku polskim lub angielskim. Tematyka pracy została określona przez organizatorów i dostępna jest poniżej. 

Bezpłatne zajęcia sportowe dla pracowników i doktorantów PW

Od 7 listopada 2022 roku możecie się Państwo zapisywać na zajęcia sportowe dofinansowane przez Politechnikę Warszawską w ramach programu "Inicjatywa Doskonałości - Uczelnia Badawcza". Szczegółową ofertę zajęć i formularz zapisów znajdziecie Państwo tutaj oraz na grafice poniżej.

Politechnika Warszawska, badaczki i student WIChiP laureatami konkursów 3W

Zdjęcie przedstawia nagrodę zdobytą przez badaczki z naszego Wydziału.

Z wielką dumą informujemy, że Politechnika Warszawska została złotym laureatem Konkursu 3W – Lider świata 3W w kategorii NAUKA. Nagroda została przyznana za badania prowadzone na naszym Wydziale przez dr inż. Martę Mazurkiewicz-Pawlicką oraz mgr inż. Zuzannę Bojarską na temat redukcji kosztów produkcji zielonego wodoru. Co więcej, inż. Jakub Zabrzycki z naszego Wydziału został laureatem II miejsca w konkursie na najlepszą pracę inżynierską w tematyce 3W. 

Spotkanie informacyjne dla kandydatów na studia II stopnia

Schemat przedstawia liczbę semestrów na każdym stopniu studiów na Wydziale oraz strumienie studentów przychodzących przez każdy stopień. Studia drugiego stopnia są otoczone zieloną ramką wskazującą na ich znaczenie dla aktualności.

Drogie Studentki, Drodzy Studenci,

15. grudnia 2022 o godzinie 16:15 w audytorium A2 odbędzie się spotkanie informacyjne dla kandydatów na studia II stopnia w roku akademickim 2022/2023. Na spotkaniu poznacie program studiów oraz zakres poszczególnych specjalności.

Projekt LIDER dla dra Kamila Czeleja

Informujemy, że znane są już wyniki konkursu LIDER XIII organizowanego przez Narodowe Centrum Badań i Rozwoju. Pośród pięciu projektów przyznanych do realizacji na Politechnice Warszawskiej, jeden będzie realizowany na naszym Wydziale. Dr inż. Kamil Czelej będzie kierował projektem "Nowa technologia wysokowydajnej produkcji gazu syntezowego w procesie suchego fotoreformingu metanu w układzie przepływowym". Przyznano finansowanie w kwocie 1 485 612,50 zł.

Pełna lista laureatów dostępna jest na stronie NCBiR

Laureaci Plebiscytu "Złota Kreda 2022"

Zdjęcie przedstawia nagrodzonych, studentów naszego Wydziału oraz przedstawiciela władz dziekańskich, od lewej: dr hab. inż. Maciej Pilarek, dr inż. Piotr Machniewski, inż. Klaudia Kopka, inż. Zuzanna Jóźwik, prof. dr hab. inż. Marek  Henczka, Magdalena Majchrzyk, dr inż. Marcin Odziomek, Jakub Dekowski

Z radością informujemy, że na uroczystej gali "Złotej Kredy 2022" w dniu 26.11.br. swoje nagrody odebrało trzech pracowników Naszego Wydziału. Nagrody przyznane zostały nauczycielom akademickim za rok akademicki 2021/2022.

Dr hab. inż. Jakub Gac, profesor uczelni, odznaczony Medalem Komisji Edukacji Narodowej

Na uroczystym posiedzeniu Senatu 15 listopada 2022 roku, w święto Politechniki Warszawskiej Medalem Komisji Edukacji Narodowej odznaczony został nauczyciel akademicki i naukowiec z naszego Wydziału, dr hab. inż. Jakub Gac, profesor uczelni. Medal wręczył mu Rektor Politechniki Warszawskiej, prof. Krzysztof Zaremba. Więcej o uroczystym posiedzeniu Senatu PW możecie Państwo przeczytać w Biuletynie PW.

Mikołajki Politechniki Warszawskiej

To będzie dzień pełen świątecznych wrażeń. Zapraszamy na mikołajkową imprezę dla dzieci pracowników PW. Odbędzie się ona 3 grudnia 2022 r. w Dużej Auli Gmachu Głównego, a potem w Gmachu Wydziału Matematyki i Nauk Informacyjnych. Więcej szczegółów na temat Mikołajek znajdziecie Państwo tutaj.