Aktualności

Poznaj Pracodawcę na WIChiP - Boccard Kates

UWAGA! Zmiana daty!!!

Serdecznie zapraszamy na spotkanie z firmą Boccard Kates - oferującą kompleksowe rozwiązania procesowe. W spotkaniu uczestniczyć będzie Izabela Pasik - absolwentka WIChiP PW pełniąca funkcję Starszego Inżyniera Projektu w firmie Boccard Kates. Opowie ona o ofercie skierowanej do absolwentów Naszego Wydziału. Spotkanie odbędzie się 30 maja 2023 o godzinie 15:30 w Audytorium A1. Więcej informacji w wydarzeniu na Facebooku tutaj.

Drzwi Otwarte PW 2023 za nami!

Drzwi Politechniki Warszawskiej otworzyły się dla kandydatów po raz kolejny! 20 maja 2023 członkowie społeczności WIChiP byli obecni w Gmachu Głównym PW, jak i na Wydziale. Otworzyliścy część Naszych laboratoriów, nasi pracownicy prezentowali wybrane obszary badawcze, zaś prof. Maciej Pilarek wraz z przedstawicielami WRS i KN "Venturi" opowiadali o Wydziale i życiu studenckim. Galeria zdjęć z tego wydarzenia dostępna jest tutaj.

Bardzo dziękujemy kandydatom za ożywione i pełne pytań rozmowy i mamy nadzieję, że zobaczymy się znowu w październiku!

Karol Ćwieka kierownikiem projektu naukowego w konkursie SONATA 18

Dr inż. Karol Ćwieka, pracownik Naszego Wydziału, otrzymał finansowanie projektu badawczego w konkursie SONATA 18 Narodowego Centrum Nauki! Badania będą dotyczyły nano-fotokatalizatorów, a tytuł grantu brzmi:

"Projektowanie nano-fotokatalizatorów typu rdzeń- powłoka z wykorzystaniem zaawansowanych narzędzi numerycznych pod kątem produkcji wodoru intensyfikowanej rezonansem plazmonowym w zakresie światła widzialnego"

Gratulujemy i trzymamy kciuki za powodzenie badań!

Sciencepreneurs’ Club

Sciencepreneurs’ Club to miejsce dla przedsiębiorczej społeczności Politechniki Warszawskiej, dla przedsiębiorczych naukowców i innowatorów. Klub spotyka się co miesiąc, żeby w luźnej, nieformalnej atmosferze wymienić się wiedzą i doświadczeniem, podzielić cennymi lekcjami i founders’ stories, zainspirować i zmotywować oraz poznać. Kiedy? 23 maja, godz. 16:00. Gdzie? Centrum Innowacji (d. CZIiTT), ul. Rektorska 4, sala 3.07
Zapisy: https://akcelerator.pw.edu.pl/klub.html 

Podsumowanie Nocy Muzeów 2023

13.05.2023 Wydział Inżynierii Chemicznej i Procesowej, w ramach uczestnictwa Politechniki Warszawskiej, brał udział w Nocy Muzeów 2023 w Warszawie. W tym roku odwiedziło nas ok. 180 osób w różnym wieku - od najmłodszych i pełnych zainteresowania nauką aż po doświadczonych, ale nadal spragnionych wiedzy. Zachęcamy do obejrzenia galerii zdjęć z tego wydarzenia.

Bardzo dziękujemy wszystkim gościom oraz pracownicom, pracownikom, doktorantkom, doktorantom, studentkom i studentom za udział w tym wydarzeniu!

Wolne miejsca na Praktyki Zbiorowe 2023

Studenci - są jeszcze miejsca na Praktyki Zbiorowe organizowane przez Wydział w roku 2023.
Nowość - ZA Puławy.
Zachęcamy do zapisów p. 179 (mgr inż. Karolina Kula, Dziekanat II stopnia studiów).
Pełna lista miejsc i tematów dostępna w rozwinięciu aktualności.

Lista osób zakwalifikowanych na Praktyki Zbiorowe 2023

W rozwinięciu wiadomości znajdziecie Państwo informację o tym kto się zakwalifikował na Praktyki Zbiorowe 2023. Na liście umieściliśmy też informację o miejscu i okresie odbywania praktyk. Osoby zakwalifikowane na praktyki proszone są o dostarczenie wypełnionego wniosku do p. 179 - dziekanat studiów II stopnia.

Drzwi Otwarte na #WIChiP

Serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych studiowaniem na Wydziale Inżynierii Chemicznej i Procesowej Politechniki Warszawskiej na Drzwi Otwarte 2023. W Gmachu Głównym PW, oprócz spotkań o rekrutacji na Politechnikę Warszawską, będziecie mogli spotkać nas na stanowisku w Dużej Auli (pełen program tutaj). Poza tym, przygotowaliśmy program zwiedzania Wydziału połączony z krótkim opisem specyfiki studiowania na Naszym Wydziale. Zarówno na Wydziale jak i w Gmachu Głównym spotkacie naszych studentów, którzy odpowiedzą na wszystkie nurtujące Was pytania.

Szczegółowy program wydarzeń na Wydziale w rozwinięciu aktualności.

Nagroda Prezydenta m.st. Warszawy

Urząd Miasta Stołecznego Warszawy zaprasza autorów prac magisterskich i rozpraw doktorskich obronionych w roku 2022 do ubiegania się o Nagrodę Prezydenta m.st. Warszawy. Nagroda główna w kategorii rozpraw doktorskich wynosi 15 tys. złotych, a trzy wyróżnienia po 6 tys. zł. Laureat/ laureatka nagrody głównej za pracę magisterską otrzyma 7 tys. zł, a autorzy/autorki wyróżnionych prac po 3 tys. zł.

Termin nadsyłania zgłoszeń to 29 maja. Więcej informacji na stronie Urzędu Miasta.

Wybory Społecznego Inspektora Pracy i Wydziałowego Rzecznika Zaufania

W dniu wczorajszym o godzinie 12:00 zakończyły się na naszym Wydziale wybory Społecznego Inspektora Pracy i Wydziałowego Rzecznika Zaufania. Informujemy, że:

1. Społecznym Inspektorem Pracy została wybrana pani dr inż. Katarzyna Dąbkowska-Susfał.

2. Rzecznikiem Zaufania została wybrana pani dr inż. Anna Adach-Maciejewska.

Serdecznie gratulujemy objęcia tych ważnych funkcji!

Noc Muzeów na WIChiP i Politechnice Warszawskiej

13 maja Noc Muzeów w Warszawie! Pracownicy i Doktoranci Politechniki Warszawskiej, w tym Naszego Wydziału, będą prezentować miejsca na co dzień niedostępne, trudno dostępne albo po prostu nieznane, a także opowiedzą o naszej Uczelni i aktualnych naukowych zagadnieniach.

Gmach Główny PW oraz Wydziały otwarte będą dla zwiedzających w godzinach 18:00-23:00. Szczegółowy plan wydarzeń dostępny jest na stronie głównej PW, tutaj, zaś szczegółowy program wydarzeń na Naszym Wydziale znajduje się w rozwinięciu aktualności. 

II edycja konkursu 3W: Woda Wodór Węgiel

Dziennik Gazeta Prawna oraz Bank Gospodarstwa Krajowego zapraszają studentki i studentów do udziału w II edycji konkursu 3W: woda, wodór, węgiel, którego celem jest popularyzacja idei 3W i wiedzy o wodzie, wodorze i węglu jako o trzech zasobach życia, wśród młodych ludzi. Podczas konkursu wyłonione zostaną najlepsze prace licencjackie, magisterskie i inżynierskie dotyczące innowacyjnego wykorzystania wodoru, węgla i wody, oraz prowadzenia gospodarki wodnej, w kontekście wyzwań i szans stojących przed Polską.

Relacja z 11th European Young Engineers Conference

W dniach 17-19 kwietnia 2023 roku na Naszym Wydziale odbyła się 11. edycja European Young Engineers Conference (EYEC). Głównym organizatorem konferencji jest Koło Naukowe Inżynierii Chemicznej i Procesowej “Venturi”. Poruszane podczas konferencji tematy zainspirowały słuchaczy do poszukiwania nowych tematów badawczych, podejmowania ryzyka i przekraczania granic uprawianej dyscypliny.

5th EFCE Spotlight Talks

Serdecznie zapraszamy do zapisów na spotkania z serii Spotlight Talks organizowane przez Europejską Federację Inżynierii Chemicznej (EFCE). W tegorocznej sesji odbędzie się 8 webinarów organizowanych przez Sekcje i Grupy Robocze EFCE. Pełen program oraz więcej szczegółów dostępnych jest w rozwinięciu aktualności oraz pod adresem internetowym https://efce.info/Spotlight_Talks.html .

Rejestracja na poszczególne seminaria jest darmowa, ale wymagana do uczestnictwa.

Pracownicy WIChiP na #CEBioForum 2023

Zdjęcie przedstawia logo CEBioForum

W dniach 18-19 kwietnia 2023 roku nasi pracownicy wzięli udział w #CEBioForum 2023, które odbyło się w Warszawie w Cambridge Innovation Center. Dr hab. inż. Paweł Sobieszuk, profesor uczelni, oraz dr inż. Michał Wojasiński opowiedzieli o technologii rozwijanej w ramach jednego z projektów naukowych. Zostali wybrani przez Dział Brokerów Innowacji PW do reprezentowania uczelni w trakcie forum.

Serdecznie gratulujemy wyróżnienia! Więcej szczegółów w rozwinięciu aktualności.

Konkurs Schneider Go Green 2023 - Global Student Competition

Obraz przedstawia baner konkursu Schneider Go Green 2023 Global Student Competition

Firma Schneider Electric zorganizowała konkurs Schneider Go Green 2023. Tematem konkursu jest "Cyrkularność i efektywność energetyczna budynków". Konkurs jest otwarty dla studentów studiów licencjackich i magisterskich z całego świata, którzy studiują na kierunkach związanych z biznesem, inżynierią, marketingiem i/lub innowacją. Termin rejestracji zespołu: 10 maja.

Więcej informacji na stronie: https://gogreen.se.com/en oraz w rozwinięciu wiadomości.

Ważne terminy 2023

Drodzy Studenci,

Zapraszam do zapoznania się z aktualnym harmonogramem ważnych terminów w okresie maj - październik 2023.

Plik dostępny jest tutaj (.pdf) .

Pozdrawiam

Anna Lewczuk

Uroczystość wręczenia dyplomów ukończenia studiów 2023

Zdjęcie przedstawia dużą grupę studentów w togach, którzy stoją na trawie. Nad ich głowami znajdują się wyrzucone w góre birety na tle nieba.

Drogie Absolwentki, Drodzy Absolwenci WIChiP - birety w górę! 

W imieniu Dziekana Wydziału Inżynierii Chemicznej i Procesowej serdecznie zapraszamy naszych Absolwentów na uroczystość wręczenia dyplomów ukończenia studiów.  

Uroczystość odbędzie się w sobotę 27.05.2023 r. o godz. 11:00 w gmachu WIChiP.  

Udział wymaga rejestracji! Więcej szczegółów w rozwinięciu wiadomości.

Praktyki zbiorowe 2023 [Aktualizacja 26.04.]

Rusza program praktyk zbiorowych dla studentów WIChiP na rok 2023. 

Zapisy na praktyki zbiorowe osobiście pokój 179 (p. Karolina Kula) do 8 maja 2023 roku (poniedziałek).

UWAGA! Ze względu na duże zainteresowanie "praktykami zbiorowymi" o kolejności dostania się na praktyki będzie decydował rok studiów (3 rok ma pierwszeństwo) oraz średnia ocen z roku studiów poprzedzającego obecny rok studiów kandydata (np. dla studenta 3 roku będzie brana pod uwagę średnia z 2 roku studiów).

Lista tematów dostępna po kliknięciu w tytuł aktualności.

Inżynieria Chemiczna na pierwszym miejscu kierunków z najlepszymi zarobkami w USA

Bank Rezerwy Federalnej w Nowym Jorku w lutym opublikował listę kierunków studiów, po których można oczekiwać największych pensji bezpośrednio po studiach lub kilka lat po ich ukończeniu. Inżynieria chemiczna zajmuje zaszczytne pierwsze miejsce! Pensja na początku kariery to 75 tys. dolarów rocznie, która po kilku latach wzrasta nawet do 120 tys. dolarów rocznie.

Z całym rankingiem można zapoznać się na stronie Banku Rezerwy Federalnej w Nowym Jorku - link tutaj.

Konferencja "3W Woda, Wodór, Węgiel - platformą wsparcia technologii"

Serdecznie zapraszamy na konferencję "3W woda, wodór, węgiel – platformą wsparcia technologii”. Eksperci #3W – naukowcy i przedstawiciele biznesu opowiedzą o nowoczesnych technologiach, które wykorzystują trzy zasoby oraz o tym, jaki będą one miały wpływ na nasze życie. Konferencja odbędzie się 19.04.2023 (środa) o godzinie 10:00 w sali 206 w Gmachu Głównym Politechniki Warszawskiej. Wstęp wolny, jednak liczba miejsc jest ograniczona. Rezerwacja miejsc: https://forms.office.com/e/hzaWStdMfU

Webinarium: "Ustalanie stanu techniki dla rozwiązań technicznych"

W imieniu Działu Ochrony Własności Intelektualnej oraz Urzędu Patentowego RP zapraszamy studentów, doktorantów i pracowników do udziału w bezpłatnym webinarium pt. "Ustalanie stanu techniki dla rozwiązań technicznych". Webinarium odbędzie się 18 kwietnia 2023 o godzinie 10:00. Więcej szczegółów pod linkiem tutaj

Green Technologies in Chemical Engineering – nowa specjalność anglojęzyczna na studiach magisterskich

W najbliższej rekrutacji na studia magisterskie oferta Wydziału Inżynierii Chemicznej i Procesowej zostanie poszerzona o nową specjalność nazwaną “Green Technologies in Chemical Engineering” (GTCE). Program dedykowany jest absolwentom studiów pierwszego stopnia inżynierii chemicznej oraz kierunków pokrewnych, takich jak biotechnologia, technologia chemiczna, fizyka i inżynieria materiałowa. Zapisy na studia rozpoczynające się w lutym 2024 roku zostaną otwarte w październiku 2023 roku. Więcej informacji w rozwinięciu aktualności i pod linkiem tutaj

Seminarium uczelniane "Horyzonty Dyscyplin Nauki" pt. „Trójgłos na temat sztucznej inteligencji w genomice”

W imieniu Centrum Studiów Zaawansowanych zapraszamy na ogólnouczelniane seminarium naukowe Horyzonty Dyscyplin Nauki pt. „Trójgłos na temat sztucznej inteligencji w genomice”. Prelegentami seminarium będą prof. dr hab. Dariusz Plewczyński (WMiNI), dr hab. inż. Robert Nowak (WEiTI) oraz dr hab. inż. Tomasz Gambin (WEiTI), zaś koreferentami Piotr Wygocki (MIM Fertility) i prof. dr hab. inż. Przemysław Biecek (WMiNI), wydarzenie poprowadzi dr hab. inż. Wojciech Mazurczyk (WEiTI).

Seminarium online odbędzie się dnia 20 kwietnia 2023 r. o godz. 16.15 na platformie TEAMS.

Aleksandra Pisarek laureatką Short Term Scientific Mission - Aerogel COST Action

Obraz przedstawia logo Aerogel COST Action

Miło nam poinformować, że doktorantka naszego wydziału, mgr inż. Aleksandra Pisarek, została laureatką Short Term Scientific Mission – Aerogel COST Action. W ramach grantu doktorantka odbędzie staż badawczy w Uniwersytecie w Kolonii i Niemieckim Centrum Kosmicznym (DLR) w grupie prof. Barbary Milow. Tematyka badawcza wyjazdu to: “Investigation of vulcanization and drying method influence on the mechanical and structural properties of the VTMS-based aerogel”.  

Gratulujemy i życzymy owocnego wyjazdu!