Samorząd Studentów

OD WYDZIAŁOWEJ RADY SAMORZĄDU STUDENCKIEGO

Cześć! 

Wprowadzenie Was w przyszłe życie studenckie na NASZYM Wydziale Inżynierii Chemicznej i Procesowej (WIChiP), rozpocznijmy od tego, że Samorząd Studentów współtworzą wszyscy Studenci Politechniki Warszawskiej. Kreowaniem, planowaniem i koordynowaniem aktywności we wszystkich sferach życia studenckiego na WIChiP zajmuje się Wydziałowa Rada Samorządu (WRS)WRS to grupa 15 najaktywniejszych organizacyjnie przedstawicieli Studentów wybranych spośród grona wszystkich Studentów WIChiP. To właśnie WRS wszechstronnie dba o interesy Studentów WIChiP, udzielając rozmaitej pomocy i reprezentując nas na forum Uczelni. Równolegle i niezależnie, WRS kreuje życie studenckie oraz aktywność pozadydaktyczną Studentów WIChiP, planując i organizując na Wydziale rozmaite wydarzenia promujące rozwój kultury, sportu i turystyki wśród Studentów, byśmy wszyscy czuli wspólnotę studiowania na NASZYM Wydziale. Reprezentując stanowisko Studentów, przedstawiciele WRS uczestniczą w pracach organów kolegialnych Wydziału (w posiedzeniach Rady Wydziału, posiedzeniach komisji wydziałowych), jak i na forum Samorządu Studentów Politechniki Warszawskiej.

 

Czy zastanawiasz się KTO może zostać członkiem WRS? Odpowiedź jest najprostsza z możliwych - każdy Student WIChiP, naprawdę KAŻDY! W ciągu roku akademickiego wystarczy zgłosić gotowość działania. Każdy ochotnik z masą pomysłów jest mile widziany. Jeżeli pragniesz wejść w skład WRS, czyli wcześniej wspomnianej najaktywniejszej 15-stki, weź udział w wyborach, zaprezentuj swój program i pozwól wybrać się Studentom w wolnych i niezależnych wyborach do WRS, które są organizowane co roku. Oczywiście zawsze możesz poprosić o pomoc przedstawicieli WRS, co nie jest trudne, ponieważ na tak kameralnym Wydziale jakim jest nasz WIChiP, znamy się wszyscy! Serdecznie zapraszamy!

WRS IChiP jest częścią Samorządu Studentów Politechniki Warszawskiej (SSPW)

 

Poniżej przedstawiamy Wam przykładowe projekty, które jako WRS zorganizowaliśmy, organizujemy, a w niedalekiej przyszłości zorganizujemy ponownie. Projekty te znakomicie  integrują Studentów WIChiP, na co dzień pozwalając oderwać się od nauki i często ją ułatwić, a przy okazji gwarantują nawiązanie nowych znajomości i przyjaźni w gronie Studentów WIChiP oraz Studentów innych wydziałów PW. Co organizujemy? Oto kilka przykładów: 

Szkolenia dla Studentów. Chcąc zapewnić Studentom WIChiP możliwość rozwoju i zdobycia nowych, wszechstronnych umiejętności, organizowane są różne szkolenia. Wydziałową tradycją stały się certyfikowane szkolenia z obsługi programu Solidworks (oprogramowanie CAD do rysowania i modelowania 3D) oraz certyfikowane kursy na audytora ds. jakości i środowiska. Organizujemy również szkolenia podnoszące kompetencje Studentów z zakresu umiejętności twardych i miękkich, jak i inne szkolenia rozwojowe. Z WRS możesz studiować wszechstronnie!

Wydarzenia kulturalne na Wydziale. Gdy zbliża się grudzień - czas na Wigilię Wydziałową, a gdy Wielkanoc - czas na Wydziałowe “Jajeczko”WRS organizuje świętowanie tak, aby każdy poczuł się wyjątkowo i mógł poczuć magię Świąt również na Wydziale. Oprócz takich ogólnowydziałowych wydarzeń, obywają się też i mniejsze imprezy, takie jak IChiP-tynki czy Dzień Tosta, czy też liczne wydarzenia organizowane spontanicznie ad hoc. Podziel się swoją aktywnością - kto wie co RAZEM wymyślimy?

Wyjazdy studenckie. Ważne jest, aby poznawać świat, jak i siebie nawzajem w trakcie wyjazdów integracyjnych:-). Organizujemy wyjazdowe Wydziałowe Zerówki oraz IChiPowe Majówki. Zapewniamy dobrą zabawę, przygody i niezapomniane przeżycia!

Wyjścia. Rozwój kulturalny jest równie ważny co rozrywka i oczywiście nauka! Co pewien czas, cyklicznie organizowane są wyjścia do teatru, opery, na balet czy też trampoliny lub lodowisko... A to wszystko w studenckich cenach!

Gadżety. Kto lubi gadżety? Każdy! A już szczególnie gadżety lubią Studenci WIChiP! W związku z tym, że WRS dokłada wszelkich starań, by spełniać oczekiwania Studentów naszego Wydziału, corocznie przygotowujemy wydziałowe bluzy, koszulki, breloczki, kubki, zaślepki do kamerek, długopisy i inne drobne gadżety opatrzone logiem WIChiP. Gadżety można wygrać w konkursach i loteriach organizowanych przez WRS lub przez Wydział - prawie każdy uczestnik wygrywa!

 

Możecie też znaleźć nas na Facebooku WRS IChiP PW!

Dołączcie do nas na studiach na IChiPie!