Aktualności
Dr inż. Jan Krzysztoforski kierownikiem grantu NCBR LIDER
Z wielką dumą i radością informujemy, że dr inż. Jan Krzysztoforski otrzymał finansowanie badań w ramach konkursu LIDER organizowanego przez Narodowe Centrum Badań i Rozwoju. Projekt dr. Krzysztoforskiego, pt. „Biorafineria HERB do przetwarzania konopi siewnych” (ang. „HERB biorefinery for processing hemp”), będzie realizowany we współpracy z młodymi naukowcami z Politechniki Warszawskiej, Uniwersytetu Warszawskiego, Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego oraz Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego. Budżet projektu to 1 799 381,50 zł.
Kiermasz Świąteczny PW 2023
Z radością informujemy, że w dniach 7-8 grudnia, przed Gmachem Głównym PW odbędzie się Kiermasz Świąteczny. Będzie można zaopatrzyć się tam m. in. w sery góralskie, konfitury i soki, bigos, pierogi i barszcz, świece, ceramikę, produkty z żywicy, biżuterię. Oprócz tego, Politechnika Warszawska będzie rozdawać gadżety PW w zamian za datki na Stypendium pod choinkę, o którym pisaliśmy Państwu wcześniej.
Serdecznie zachęcamy do udziału w tym wydarzeniu!
Business Networking Day na #WIChiP
Drodzy Studenci!
29 listopada (środa) wraz z Biuro Karier PW zapraszamy na Business Networking Day. Do uczestnictwa zaprosiliśmy 4 firmy, które w nieformalnej atmosferze chcą podzielić się z Wami informacjami o tym, czym się zajmują i pomóc Wam w nawiązywaniu kontaktów biznesowych. Są to: L'Oréal Warsaw Plant, Procter & Gamble, Mondelez oraz Amargo. Więcej szczegółów poniżej.
"Jak rozpoznać obiecujący startup, czyli polityka inwestycyjna funduszu VC"
Drodzy Studenci, Drodzy Doktoranci,
Przekazujemy zaproszenie od Wydziału Administracji i Nauk Społecznych PW na zdalne spotkanie pt. "JAK ROZPOZNAĆ OBIECUJĄCY STARTUP, czyli polityka inwestycyjna funduszu VC". Gościem spotkania będzie pan Michał Michalewicz, Investment Manager w Xplorer Fund, który wspiera założycieli w budowaniu zespołu, definiowaniu planów badawczych i budżetów oraz budowaniu ładu korporacyjnego.
Data: 29.11.2023 r. godz. 16:00. Link do spotkania: https://zoom.us/ Więcej informacji tutaj.
Publiczna obrona doktoratu: mgr inż. Patrycja Jachimczyk
Przewodniczący Rady Naukowej Dyscypliny Inżynieria Chemiczna uprzejmie informuje, że w dniu 5 grudnia 2023 r., o godz. 11:15 w Audytorium III Wydziału Inżynierii Chemicznej i Procesowej Politechniki Warszawskiej ul. Waryńskiego 1 w Warszawie odbędzie się publiczna obrona rozprawy doktorskiej mgr inż. Patrycji Jachimczyk „Modyfikacje powierzchni włókniny filtracyjnej stosowanej do separacji rozproszonych zanieczyszczeń ciekłych”
Spotkanie informacyjne w sprawie Praktyk
Spotkanie informacyjne dotyczące Praktyk odbędzie się
30 listopada 2023 r. (czwartek) o godz. 16:00 w Audytorium A2.
Dla studentów 2 i 3 roku studiów I stopnia, którzy nie zaliczyli Praktyk wcześniej, obecność jest obowiązkowa.
dr hab. inż. Paweł Sobieszuk, profesor uczelni
Nowe projekty badawcze na #WIChiP!
Spieszymy donieść, że dwóch naukowców pracujących na naszym Wydziale otrzyma od Narodowe Centrum Nauki finansowanie na realizację swoich prac badawczych! Są nimi dr hab. inż. Jakub Gac, profesor uczelni oraz dr inż. Karol Ćwieka.
Wyróżnienia dla pracowników Wydziału przyznane podczas Święta Politechniki 2023
Z wielką przyjemnością i dumą informujemy, że podczas uroczystego posiedzenia Senatu Politechniki Warszawskiej, w trakcie Święta PW, trzech spośród naszych pracowników zostało uhonorowanych odznaczeniami - prof. Leon Gradoń otrzymał honorowy status Profesor Emeritus PW, zaś dr hab. inż. Maciej Szwast, profesor uczelni oraz dr inż. Janusz Oleniak otrzymali medale Komisji Edukacji Narodowej za osiągnięcia w pracy dydaktycznej.
Wykład w LO im. Fryderyka Chopina w Sochaczewie
Prof. dr hab. inż. Łukasz Makowski i mgr inż. Krystian Jędrzejczak odwiedzili LO im. Fryderyka Chopina w Sochaczewie 8 listopada 2023 roku. Prof. Makowski poprowadził wykład na temat inżynierii chemicznej połączony z prezentacją oferty dydaktycznej naszego Wydziału. Krystian Jędrzejczak jest doktorantem pod opieką prof. Makowskiego oraz absolwentem odwiedzanego liceum i to jego pomysłem było odwiedzenie szkoły w Sochaczewie.
Ogłoszenie o pracę na stanowisko Technologa Produkcji Folii w firmie BOGUCKI FOLIE
Uprzejmie informujemy o ogłoszeniu o pracę na stanowisko Technologia Produkcji Folii w firmie "BOGUCKI FOLIE sp. z o.o." spółka komandytowa. Firma oferuje umowę o pracę na pełen etat. Siedziba firmy to Jatne w powiecie otwockim. Do współpracy zaprasza absolwentka naszego Wydziału, mgr inż. Kaja Wróblewska.
Ogłoszenie na stronie Pracuj.pl.
Dodatkowy termin zaliczenia praktyk studenckich
Dodatkowy termin obowiązkowego zaliczenie praktyk studenckich odbędzie się w pokoju 179 14 listopada 2023 r. (wtorek) w godz. 10:00 – 11:00.
Więcej informacji w rozwinięciu aktualności.
"Campus Internship - Digital Innovation" w DOW Chemical Company
Informujemy o możliwości odbycia staży w DOW Chemical Company poprzez Digital Internship w Terneuzen (Holandia). Staże odbywają się w jednym z kluczowych działów firmy DOW: Research and Development, Integrated Supply Chain, Operations (M&E), lub Information Systems.
Praktyki są płatne, firma oferuje zamieszkanie, kontrakt na 6 miesięcy oraz zwrot kosztów dojazdu.
Więcej informacji pod linkiem tutaj.
Trening Umiejętności Społecznych dla studentów Politechniki Warszawskiej
Biuro ds. Społecznej Odpowiedzialności Uczelni zaprasza chętnych studentów w spektrum autyzmu do udziału w stacjonarnej grupie wsparcia. Trening Umiejętności Społecznych – TUS – to szeroko stosowana forma wsparcia dla osób:
- doświadczających trudności w relacjach
- chcących lepiej rozpoznawać emocje swoje i innych
- chcących rozwijać umiejętności skutecznego uczestniczenia w życiu społecznym
- pragnących budować poczucie własnej wartości i siły sprawstwa
Przewidzianych jest 10 zajęć po 90 minut, 1x w tygodniu.
Wizyty na grobach profesorów WIChiP
Jak co roku, pracownicy i studenci odwiedzili groby zmarłych Profesorów Wydziału, położyli wiązanki kwiatów i zapalili znicze. Zachęcamy wszystkich do odwiedzenia w najbliższych dniach grobów naszych Profesorów - lista znajduje się pod linkiem
.Zaliczenie praktyk studenckich
Obowiązkowe zaliczenie praktyk studenckich odbędzie się w pokoju 179 7 listopada 2023 r. (wtorek) w godz. 9:00 – 12:00.
Więcej informacji w rozwinięciu aktualności.
Program BioLAB 2024-25 - nabór już otwarty!
Polsko-Amerykańska Komisja Fulbrighta zaprasza studentów i studentki studiów magisterskich i doktoranckich nauk biologiczno-chemicznych, biofizycznych, medycznych i pokrewnych do składania wniosków do Programu BioLAB 2024-25. Nabór wniosków trwa do 1 lutego 2024 r. Program BioLAB umożliwia odbycie rocznego stażu badawczego w laboratorium znajdującym się w jednej z czterech instytucji w USA: University of Virginia, Charlottesville; University of Chicago, Chicago; University of Texas: Southwestern Medical Center, Dallas; Oklahoma Medical Research Foundation, Oklahoma City.
Nagroda dla HIPERH2 Sp. z o.o. w 3W nano Start-up Challenge podczas konferencji InterNanoPoland 2023
Z wielką dumą informujemy, że podczas uroczystej gali pierwszego dnia konferencji InterNanoPoland 2023 zorganizowanej w Katowicach przez fundację NANONET nagrodzona została spółka spin-off Politechniki Warszawskiej! HIPERH2 Sp. z o.o. reprezentowana przez dr. inż. Karola Ćwiekę i dr. inż. Kamila Czeleja, pracowników Wydziału Inżynierii Chemicznej i Procesowej Politechniki Warszawskiej, zdobyła 3 miejsce i nagrodę pieniężną w wysokości 10 000 zł.
Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!
Naukowcy związani z WIChiP wśród 2% najczęściej cytowanych badaczy w 2022 roku
59 osób z Politechniki Warszawskiej znalazło się w zestawieniu World’s TOP 2% Scientists 2020, przygotowanym przez Uniwersytet Stanforda we współpracy z wydawnictwem Elsevier. Ranking podzielony jest na dwie listy: pierwsza ocenia dorobek naukowy z całej kariery badawczej, zaś druga uwzględnia cytowania uzyskane w ostatnim roku kalendarzowym.
Stypendium pod choinkę 2023
Drodzy Doktoranci, Drodzy Studenci!
Zachęcamy do składania wniosków o stypendium pod choinkę! To wyjątkowe stypendium przyznawane jest już od 2016 roku i pozwala na docenienie wkładu doktorantów i studentów w budowanie wizerunku PW. Jeśli więc uczestniczysz w akcjach promujących uczelnię, wolontariacie lub akcjach charytatywnych, popularyzujesz naukę albo osiągasz znaczne sukcesy (naukowe, sportowe, artystyczne... pochwal się!) - to stypendium jest dla Ciebie!
Więcej szczegółów na stronie Politechniki Warszawskiej.
Publiczna obrona doktoratu: mgr inż. Kamil Kopeć
Przewodniczący Rady Naukowej Dyscypliny Inżynieria Chemiczna uprzejmie informuje, że w dniu 30 października 2023 r., o godz. 9:00 w Audytorium A2 Wydziału Inżynierii Chemicznej i Procesowej Politechniki Warszawskiej ul. Waryńskiego 1 w Warszawie odbędzie się publiczna obrona rozprawy doktorskiej mgr. inż. Kamila Kopcia, pt. „Otrzymywanie pokryć z polidopaminy i jej analogów do funkcjonalizacji powierzchni wyrobów medycznych”.
Spotkanie z pracodawcą - CREADIS
Już 19 października 2023 roku o godzinie 16:15 w audytorium A2 na Wydziale Inżynierii Chemicznej i Procesowej odbędzie się spotkanie z przedstawicielami firmy CREADIS.
Po więcej informacji obserwujcie wydarzenie na Facebooku WRS IChiP PW.
Publiczna obrona doktoratu: mgr inż. Piotr Kowalczyk
Przewodniczący Rady Naukowej Dyscypliny Inżynieria Chemiczna uprzejmie informuje, że w dniu 27 października 2023 r., o godz. 14:15 w Audytorium A1 Wydziału Inżynierii Chemicznej i Procesowej Politechniki Warszawskiej ul. Waryńskiego 1 w Warszawie odbędzie się publiczna obrona rozprawy doktorskiej mgr. inż. Piotra Kowalczyka, pt. „Proces otrzymywania polimerowo-ceramicznych granulatów porowatych do odbudowy tkanki kostnej”.
Dwie nagrody dla KN IChiP "Venturi" na XX Targach Kół Naukowych i Organizacji Studenckich KONIK
Z wielką dumą informujemy, że pierwszego dnia XX Targów Kół Naukowych i Organizacji Studenckich KONIK nasze Koło Naukowe Inżynierii Chemicznej i Procesowej "Venturi" otrzymało dwie nagrody! Były to Nagroda Publiczności oraz Złoty KONIK!
Serdecznie gratulujemy naszym studentom obu nagród i życzymy dalszych sukcesów!
Rekrutacja na warsztaty 360° Water Experience już otwarta
Drodzy Studenci!
Rekrutacja na warsztaty 360° Water Experience organizowane przez firmę Wetsus, o których informowaliśmy Was pod koniec lipca, jest już otwarta. Możecie aplikować do 20 listopada 2023 przez stronę organizatora. Załączcie CV, wykaz ocen (grades transcript) i list motywacyjny. Już 1 grudnia 2023 możecie dostać informację, że się zakwalifikowaliście.
Więcej szczegółów w ulotce w miniaturze aktualności. Zachęcamy do aplikowania!
Artykuły naszych pracowników opublikowane w czasopismach o najwyższym współczynniku wpływu
Miło nam poinformować o publikacjach naszych pracowników, które ukazały się w bieżącym roku w prestiżowych czasopismach naukowych o współczynniku wpływu (IF) powyżej 10. Serdecznie gratulujemy wszystkim autorom wymienionych prac.