Aktualności

Program Graduate Engineer - Emerson Poland Baltics&Ukraine

Obraz przedstawia logo firmy EMERSON

Drogie Studentki, Drodzy Studenci,

poszukiwanie pierwszej pracy i przechodzenie przez kolejne szczeble początku kariery może być stresujące. Dlatego firma Emerson proponuje program Graduate Engineer - Emerson Poland Baltics&Ukraine. Więcej szczegółów tutaj.

Poniżej możecie przeczytać, jak przedstawicielka firmy opisuje ten program.

Rozpoczęła się rekrutacja na studia II stopnia na semestr letni 2022/2023

Obraz przedstawia logo Wydziału Inżynierii Chemicznej i Procesowej Politechniki Warszawskiej

Rozpoczęła się rekrutacja na studia II stopnia w Politechnice Warszawskiej, a więc także na Wydziale Inżynierii Chemicznej i Procesowej. Serdecznie zapraszamy zarówno osoby kończące aktualnie studia jak i absolwentów studiów I stopnia z inżynierii chemicznej, jak i kierunków pokrewnych.

Zapisy na kierunek inżynieria chemiczna i procesowa - link tutaj

O nowościach w stacjonarnych studiach II stopnia na Naszym Wydziale przeczytacie tutaj.

Nabór do programu ATHENS

Obraz zawiera logo programu ATHENS

W najbliższym czasie uruchomiony zostanie nabór w programie ATHENS. Jest to program mający na celu wymianę studentów pomiędzy czołowymi europejskimi uczelniami technicznymi oraz udział we wspólnych europejskich programach rozwojowych i szkoleniowych.

Nabór do w sesji Marzec 2023 (która odbędzie się w dniach 11-18.03.2023 r.) rusza już 19 stycznia i potrwa do 31 stycznia.

Więcej szczegółów i formularz zgłoszeniowy tutaj

V Program Mentoringowy Politechniki Warszawskiej

Obraz zawiera napis Program Mentoringowy Politechniki Warszawskiej

Drogie Studentki, Drodzy Studenci!

Ruszyła V edycja Programu Mentoringowego Politechnika Warszawska! Jest to okazja dla wszystkich, którzy ukończyli co najmniej trzeci rok studiów na współpracę z mentorami - przedstawicielami wielu przedsiębiorstw z różnych gałęzi przemysłu i usług - działających na polskim rynku.

Czekają na Was mentorzy m.in. z PKN ORLEN, Procter and Gamble Polska, Gillette Polska, Mabion SA,
Ferrero Polska Sp. z o.o..

Wyzwanie CERN dla studenckich zespołów multidyscyplinarnych

Obraz przedstawia ulotkę wyzwania w języku angielskim o treści: YOUR KNOWLEDGE CAN HELP THE ENVIRONMENT. 10-day student challenge at ESI and CERN 25 July to 3 August 2023. For master-level students from all backgrounds at european universities.

Dostaliśmy informację od zaprzyjaźnionych naukowców z CERN o wyzwaniu dla zespołów studentów reprezentujących różne dyscypliny naukowe. Studenci studiów inżynierskich i magisterskich mogą podjąć się zaproponowania wykorzystania akceleratorów cząstek w ochronie środowiska. Więcej szczegółów można znaleźć na stronie internetowej Innovation Fostering in Accelerator Science and Technology CERN (link tutaj).

Prace naukowczyń z WIChiP w podsumowaniu roku 2022 w PW

Obraz przedstawia Gmach Główny Politechniki Warszawskiej. Zdjęcie jest zrobione wieczorem, a plac przed Gmachem ozdobiony jest światełkami świątecznymi.

Tradycją Politechniki Warszawskiej stało się zbieranie wydarzeń i sytuacji, które najbardziej zapadną w pamięć po 2022 roku. W tegorocznym podsumowaniu znalazły się przypomnienia o badaniach dr hab. inż. Ewy Dłuskiej, profesor uczelni oraz dr inż. Marty Mazurkiewicz-Pawlickiej i mgr inż. Zuzanny Bojarskiej z Zespołu Inżynierii Produkcji kierowanego przez dr hab. inż Łukasza Makowskiego, profesora uczelni. Podsumowanie znajdziecie na stronie głównej Politechniki Warszawskiej (link tutaj), a poniżej przypominamy wymienione tam badania.

Prof. Tomasz Sosnowski przewodniczącym sekcji w ramach European Federation of Chemical Engineering

Zdjęcie przedstawia pięciu członków sekcji Chemical Engineering as Applied to Medicine. Profesor Tomasz Sosnowski stoi trzeci od lewej.

Prof. dr hab. inż. Tomasz Sosnowski został wybrany na Przewodniczącego Sekcji "Chemical Engineering as Applied to Medicine”, utworzonej w ramach European Federation of Chemical Engineering (EFCE).
Posiedzenie inauguracyjne Sekcji odbyło się 5.12.2022 w Paryżu w trakcie Seminarium naukowego 4th European Forum on New Technologies zorganizowanego przez Federację.

Monika Jałowiecka w "Trzech Kwadransach z Badawczą"

Zdjęcie przedstawia mgr inż. Monikę Jałowiecką

Mgr inż. Monika Jałowiecka udzieliła wywiadu dla "Trzech Kwadransów z Badawczą" - wewnątrzpolitechnicznego programu wywiadów z wykonawcami ciekawych badań prowadzonych na Naszej Uczelni. Podczas rozmowy z mgr. inż. Dariuszem Aksamitem, Monika Jałowiecka opowiadała o ogniwach paliwowych zasilanych kwasem mrówkowym o wysokiej stabilności.

Rozmowy można posłuchać poprzez Anchor.fm oraz Spotify.

Gorąco zachęcamy do odsłuchania!

Konkurs o Nagrodę ABB

Obraz zawiera logo firmy ABB.

Drogie Studentki i Doktorantki! Drodzy Studenci i Doktoranci! 

Firma ABB ogłosiła 20. edycję konkursu o Nagrodę ABB na najlepsze obronione prace inżynierskie, magisterskie oraz doktorskie, napisane w języku polskim lub angielskim. Tematyka pracy została określona przez organizatorów i dostępna jest poniżej. 

Bezpłatne zajęcia sportowe dla pracowników i doktorantów PW

Od 7 listopada 2022 roku możecie się Państwo zapisywać na zajęcia sportowe dofinansowane przez Politechnikę Warszawską w ramach programu "Inicjatywa Doskonałości - Uczelnia Badawcza". Szczegółową ofertę zajęć i formularz zapisów znajdziecie Państwo tutaj oraz na grafice poniżej.

Politechnika Warszawska, badaczki i student WIChiP laureatami konkursów 3W

Zdjęcie przedstawia nagrodę zdobytą przez badaczki z naszego Wydziału.

Z wielką dumą informujemy, że Politechnika Warszawska została złotym laureatem Konkursu 3W – Lider świata 3W w kategorii NAUKA. Nagroda została przyznana za badania prowadzone na naszym Wydziale przez dr inż. Martę Mazurkiewicz-Pawlicką oraz mgr inż. Zuzannę Bojarską na temat redukcji kosztów produkcji zielonego wodoru. Co więcej, inż. Jakub Zabrzycki z naszego Wydziału został laureatem II miejsca w konkursie na najlepszą pracę inżynierską w tematyce 3W. 

Spotkanie informacyjne dla kandydatów na studia II stopnia

Schemat przedstawia liczbę semestrów na każdym stopniu studiów na Wydziale oraz strumienie studentów przychodzących przez każdy stopień. Studia drugiego stopnia są otoczone zieloną ramką wskazującą na ich znaczenie dla aktualności.

Drogie Studentki, Drodzy Studenci,

15. grudnia 2022 o godzinie 16:15 w audytorium A2 odbędzie się spotkanie informacyjne dla kandydatów na studia II stopnia w roku akademickim 2022/2023. Na spotkaniu poznacie program studiów oraz zakres poszczególnych specjalności.

Projekt LIDER dla dra Kamila Czeleja

Informujemy, że znane są już wyniki konkursu LIDER XIII organizowanego przez Narodowe Centrum Badań i Rozwoju. Pośród pięciu projektów przyznanych do realizacji na Politechnice Warszawskiej, jeden będzie realizowany na naszym Wydziale. Dr inż. Kamil Czelej będzie kierował projektem "Nowa technologia wysokowydajnej produkcji gazu syntezowego w procesie suchego fotoreformingu metanu w układzie przepływowym". Przyznano finansowanie w kwocie 1 485 612,50 zł.

Pełna lista laureatów dostępna jest na stronie NCBiR

Laureaci Plebiscytu "Złota Kreda 2022"

Zdjęcie przedstawia nagrodzonych, studentów naszego Wydziału oraz przedstawiciela władz dziekańskich, od lewej: dr hab. inż. Maciej Pilarek, dr inż. Piotr Machniewski, inż. Klaudia Kopka, inż. Zuzanna Jóźwik, prof. dr hab. inż. Marek  Henczka, Magdalena Majchrzyk, dr inż. Marcin Odziomek, Jakub Dekowski

Z radością informujemy, że na uroczystej gali "Złotej Kredy 2022" w dniu 26.11.br. swoje nagrody odebrało trzech pracowników Naszego Wydziału. Nagrody przyznane zostały nauczycielom akademickim za rok akademicki 2021/2022.

Dr hab. inż. Jakub Gac, profesor uczelni, odznaczony Medalem Komisji Edukacji Narodowej

Na uroczystym posiedzeniu Senatu 15 listopada 2022 roku, w święto Politechniki Warszawskiej Medalem Komisji Edukacji Narodowej odznaczony został nauczyciel akademicki i naukowiec z naszego Wydziału, dr hab. inż. Jakub Gac, profesor uczelni. Medal wręczył mu Rektor Politechniki Warszawskiej, prof. Krzysztof Zaremba. Więcej o uroczystym posiedzeniu Senatu PW możecie Państwo przeczytać w Biuletynie PW.

Mikołajki Politechniki Warszawskiej

To będzie dzień pełen świątecznych wrażeń. Zapraszamy na mikołajkową imprezę dla dzieci pracowników PW. Odbędzie się ona 3 grudnia 2022 r. w Dużej Auli Gmachu Głównego, a potem w Gmachu Wydziału Matematyki i Nauk Informacyjnych. Więcej szczegółów na temat Mikołajek znajdziecie Państwo tutaj.

8th European Process Intensification Conference - Call for Papers -

W dniach 31 maja do 2 czerwca 2023 roku w Warszawie odbędzie się 8th European Process Intensification Conference (EPIC). Konferencja będzie doskonałą okazją do zapoznania się z najnowszymi trendami w intensyfikacji procesów w przemyśl i badaniach naukowych. Zgłoszenia streszczeń wystąpień przyjmowane będą do 15 stycznia 2023 roku. Więcej informacji znajdziecie Państwo na stronie internetowej EPIC oraz poniżej w treści zaproszenia do udziału w konferencji.

II Kongress 3W - Woda-Wodór-Węgiel

Serdecznie zapraszamy do udziału w II Kongresie 3W - Woda, Wodór, Węgiel, który odbędzie się 7 i 8 grudnia 2022 r. w hotelu Crowne Plaza Warsaw - The HUB (rondo Daszyńskiego 2, Warszawa).

Więcej informacji w  załączniku (.pdf) oraz na stronie kongresu: http://kongres3W.pl.

Szkolenie z tworzenia dokumentów w środowisku LaTeX

Drodzy Studenci i Doktoranci!

Jeśli jeszcze nie widzieliście informacji rozpowszechnianych przez Koło Naukowe, a jesteście zainteresowani nauczeniem się tworzenia dokumentów w środowisku LaTeX, to zapisujcie się na szkolenie pod tym linkiem. Zapisy trwają tylko do jutra, szkolenie jest w poniedziałek!

Program "Exchange to US" Fundacji Kościuszkowskiej

Przekazujemy informację o możliwości aplikowania o udział w programie "Exchange to US", który jest najstarszym programem wymiany studenckiej do Stanów Zjednoczonych. Organizatorem tego programu jest Fundacja Kościuszkowska.
Zgłoszenia do programu można składać do 15 listopada 2022 roku.
Więcej informacji można znaleźć  tutaj (.pdf)  oraz na stronie.

Artykuł naszych badaczek w najczęściej pobieranych artykułach czasopisma IJMS

Z dumą informujemy, że artykuł pt. "Evaluation of Sterilization/Disinfection Methods of Fibrous Polyurethane Scaffolds Designed for Tissue Engineering Applications" autorstwa mgr inż. Iwony Łopianiak, doktorantki w Szkole Doktorskiej PW, i dr inż. Beaty Butruk-Raszei został jednym z najczęściej pobieranych artykułów w czasopiśmie International Journal of Molecular Sciences spośród opublikowanych w 2020 roku. Serdecznie gratulujemy autorkom tego osiągnięcia i życzymy dalszych sukcesów.

Artykuł jest dostępny w formule Open Access, można go pobrać tutaj.

Rejestracja na 11th European Young Engineers Conference już otwarta

Obraz zawiera logo konferencji 11th European Young Engineers Conference

Serdecznie zachęcamy do rejestracji uczestnictwa w 11th European Young Engineers Conference, którego głównym organizatorem jest Koło Naukowe Inżynierii Chemicznej "Venturi".

Rejestracja dostępna jest pod tym linkiem. Więcej informacji dostępne jest na stronie konferencji lub Facebooku.

Spotkanie z rzecznikami patentowymi AOMB

Biuro Karier PW zaprasza studentów Politechniki Warszawskiej na spotkanie z absolwentami PW podczas "Poznaj zawód rzecznika patentowego. Spotkanie rzeczników patentowych AOMB Polska ze studentami PW".

ZAPISY

Strona wydarzenia na Facebooku

Dr inż. Bogumiła Wrzesińska laureatem grantu ENERGYEDULAB

Z dumą informujemy, że dr inż. Bogumiła Wrzesińska, adiunkt na WIChiP, została laureatką konkursu ENERGYEDULAB organizowanego w ramach programu Inicjatywa Doskonałości Uczelnia Badawcza.

W ramach przyznanego finansowania pod kierownictwem Pani Doktor zostanie zbudowane nowe stanowisko dydaktyczne "Pompa ciepła". Przyznano finansowanie w wysokości 97 100 zł. 

Pełna lista laureatów dostępna jest tutaj.

Wszystkim laureatom serdecznie gratulujemy!

Spotkanie informacyjne w sprawie Praktyk

Spotkanie informacyjne dotyczące Praktyk odbędzie się

27 października 2022 r. o godz. 16:15 w Audytorium A1.

Dla studentów 2 i 3 roku studiów I stopnia, którzy nie zaliczyli Praktyk wcześniej, obecność jest obowiązkowa.

 dr hab. inż. Paweł Sobieszuk, profesor uczelni