EFCE Spotlight Talks May-June 2023
Webinaria o inżynierii chemicznej
Zapraszamy do aplikowania do programu letnich praktyk w firmie SYGNIS S.A. Firma oferuje praktyki w Dziale Badań i Rozwoju oraz Dziale Produkcyjnym (pełna
). Praktyki trwają 3 miesiące, z czego dwa ostatnie są płatne. Chętnych prosimy do zgłaszanie się do prof. Pawła Sobieszuka (p. 504). Więcej szczegółów w rozwinięciu aktualności.Na Stadionie Narodowym 27 maja odbył się Piknik Naukowy Polskiego Radia i Centrum Nauki Kopernik. Wzięli w nim udział studenci Koła Naukowego Inżynierii Chemicznej i Procesowej "Venturi". Zaprezentowali swoje projekty, m.in. bioreaktor oraz instalację do otrzymywania napojów roślinnych zastępujących mleko. Promowali też studia na Naszym Wydziale.
Uroczystość rozdania dyplomów inżynierskich i magisterskich już za nami. Przy wspaniałej pogodzie studenci wyrzucili birety w górę w pełnym słońcu na trawniku otaczającym nasz Wydział.
Absolwenci! Dziękujemy, że byliście z Nami! Pamiętajcie o Nas i wracajcie by dzielić się doświadczeniami z przyszłej kariery zawodowej. Trzymamy za Was kciuki!
Zapraszamy do obejrzenia kilku zdjęć z tego wydarzenia tutaj.
Drogie Studentki, Drodzy Studenci,
Zapraszamy Was do rejestracji na webinar dotyczący programu międzynarodowych płatnych staży w FORVIA. Program oferuje płatne staże w zakładach produkcyjnych w 17 krajach (m.in. Niemcy, Francja, Portugalia, Czechy, Słowacja, Włochy) w obszarach inżynieria produkcji, R&D, logistyka, jakość, Lean, zakupy i łańcuch dostaw, zarządzanie projektami, IT, finanse, automatyka oraz digitalizacja produkcji. Więcej informacji tutaj.
Serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych do udziału w 26. Pikniku Naukowym Polskiego Radia i Centrum Nauki Kopernik w dniu 27.05.2023 w godzinach 11:00-20:00 na Stadionie Narodowym w Warszawie.
Nasz Wydział reprezentować będą przedstawiciele Koła Naukowego "Venturi" pod hasłem #zawsze ciekawi... nowych technologii: instalacje chemiczne na wyciągnięcie ręki.
Pełna lista działań Politechniki Warszawskiej w trakcie tego wydarzenia dostępna jest tutaj.
UWAGA! Zmiana daty!!!
Serdecznie zapraszamy na spotkanie z firmą Boccard Kates - oferującą kompleksowe rozwiązania procesowe. W spotkaniu uczestniczyć będzie Izabela Pasik - absolwentka WIChiP PW pełniąca funkcję Starszego Inżyniera Projektu w firmie Boccard Kates. Opowie ona o ofercie skierowanej do absolwentów Naszego Wydziału. Spotkanie odbędzie się 30 maja 2023 o godzinie 15:30 w Audytorium A1. Więcej informacji w wydarzeniu na Facebooku tutaj.
Wydarzenia
6 |
Sem.wydz.: mgr inż. Mateusz Bartczak09:15 - 10:00 |
6 |
Sem.wydz.: mgr inż. Mateusz Młynek09:15 - 10:00 |
Na Naszym Wydziale działa Wydziałowa Rada Samorządu (WRS). WRS zajmuje się sprawami dydaktycznymi, socjalno-bytowymi, a także rozwojem kulturalnym i sportowym społeczności studenckiej. Organizuje szkolenia, wyjazdy, konkursy i wiele różnych ciekawych wydarzeń. Więcej informacji na ten temat można znaleźć tutaj.
Na naszym wydziale działa Koło Naukowe IChiP "Venturi". Studenci projektują instalacje i organizują międzynarodową konferencję naukową European Young Engineers Conference czy targi pracy Spotkaj Swojego Pracodawcę.
Wydział Inżynierii Chemicznej i Procesowej może pochwalić się rozbudowaną ofertą dydaktyczną, badawczą oraz wieloma zajęciami dla uczniów szkół podstawowych i średnich.
Kandydatów na studia na Wydziale zapraszamy do zakładki Kandydaci oraz do przejrzenia informatora.
Współpracę badawczą chętnie nawiążą nasze Zespoły Badawcze, zaś ogólny profil naukowy Wydziału znaleźć można w zakładce Nauka.
Nauczycieli i dyrektorów szkół zachęcamy do zapoznania się z naszą ofertą dla szkół oraz do udziału w wydarzeniach organizowanych na Wydziale m.in. w ramach Festiwalu Nauki lub Nocy Muzeów. Wydział otwarty jest na lekcje pokazowe, wycieczki po gmachu lub spotkania ze studentami.
Na Wydziale prowadzone są badania naukowe w dyscyplinie inżynieria chemiczna, która uzyskała wysoką kategorię A w ostatniej ewaluacji działalności naukowej (za okres 2017-2021).