Z radością i dumą pragniemy poinformować że dwójka doktorantów naszego Wydziału, mgr inż. Monika Jałowiecka i mgr inż. Daniel Wyleziński zostali wyróżnieni w konkursie na projekt badawczy dla osób bez stopnia doktora PRELUDIUM 23, organizowanym przez Narodowe Centrum Nauki.
Z radością informujemy, że Prodziekan ds. Studenckich naszego Wydziału, dr hab. inż. Maciej Pilarek, profesor uczelni, znany ze swojego zaangażowania w życie akademickie i sprawy studenckie, powołany został na kolejną kadencję Studenckiego Rzecznika Zaufania w naszej Uczelni!
Drogie Studentki, Drodzy Studenci, Drogie Kandydatki, Drodzy Kandydaci!
W czwartek 12.12.2024 r. o godz. 17:00 odbędzie się spotkanie informacyjne dla kandydatów dotyczące studiów II stopnia zaczynających się w semestrze letnim roku akademickiego 2024/25.
Spotkanie odbędzie się w Audytorium II WIChiP (Waryńskiego 1, 00-645 Warszawa). Zapraszamy na spotkanie wszystkich zainteresowanych studiami II stopnia na WIChiP! Omówione zostaną zasady rekrutacji, program studiów oraz specjalności, siatka godzinowa oraz perspektywy zatrudnienia po studiach na WIChiP.
Do zobaczenia!
Plan spotkania:
- Przedstawienie zasad rekrutacji na studia II stopnia – dr hab. inż. Maciej Pilarek, prof. uczelni, Prodziekan ds. studenckich
- Przedstawienie specjalności studiów II stopnia
- Inżynieria procesów przemysłowych – prof. dr hab. inż. Łukasz Makowski
- Bioinżynieria – prof. dr hab. inż. Tomasz Ciach
- Inżynieria układów rozproszonych – prof. dr hab. inż. Tomasz Sosnowski
Przewodniczący Rady Naukowej Dyscypliny Inżynieria Chemiczna uprzejmie informuje, że w dniu 11 grudnia 2024 r. o godz. 13:00 w Audytorium A3 Wydziału Inżynierii Chemicznej i Procesowej Politechniki Warszawskiej ul. Waryńskiego 1 w Warszawie odbędzie się publiczna obrona rozprawy doktorskiej mgr inż. Katarzyny Dobrowolskiej-Dziarnik „Badania procesu atomizacji cieczy jako metody wytwarzania aerozoli do zastosowań medycznych z uwzględnieniem zjawisk fizykochemicznych towarzyszących depozycji inhalowanych kropel”.
Już po raz dziewiąty na placu przed Gmachem Głównym Politechniki Warszawskiej staną kiermaszowe domki. Nasz – politechniczny będzie – jak zawsze – charytatywny. To okazja, żeby nabyć upominki i świąteczne przysmaki. Nie zabraknie także innych atrakcji. Zapraszamy 5 i 6 grudnia w godz. 10.00–17.00.
Z wielką dumą informujemy, że dr inż. Łukasz Werner otrzyma dofinansowanie badań w ramach konkursu MINIATURA 8 ogłoszonego przez Narodowe Centrum Nauki. Grant o wysokości 49 940 zł zostanie przeznaczony na projekt pt. "Badanie wpływu dodatku plastyfikatorów na właściwości mechaniczne i fotokatalityczne warstwy tlenku cynku (ZnO) pokrywającej włókniny polimerowe". W ósmej edycji konkursu wpłynęły 1752 wnioski, z czego 723 zostały zakwalifikowane do realizacji. Laureaci otrzymają łączne dofinansowanie w wysokości niemal 28,78 mln zł.
Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów na drodze naukowej!
Wydarzenia
12 |
Spotkanie informacyjne na studia II stopnia17:00 - 19:00 |
14 |
Seminarium wydziałowe: dr inż. Michał Lewak09:15 - 10:00 |
Na Naszym Wydziale działa Wydziałowa Rada Samorządu (WRS). WRS zajmuje się sprawami dydaktycznymi, socjalno-bytowymi, a także rozwojem kulturalnym i sportowym społeczności studenckiej. Organizuje szkolenia, wyjazdy, konkursy i wiele różnych ciekawych wydarzeń. Więcej informacji na ten temat można znaleźć tutaj.
Na naszym wydziale działa Koło Naukowe IChiP "Venturi". Studenci projektują instalacje i organizują międzynarodową konferencję naukową European Young Engineers Conference czy targi pracy Spotkaj Swojego Pracodawcę.
Wydział Inżynierii Chemicznej i Procesowej może pochwalić się rozbudowaną ofertą dydaktyczną, badawczą oraz wieloma zajęciami dla uczniów szkół podstawowych i średnich.
Kandydatów na studia na Wydziale zapraszamy do zakładki Kandydaci oraz do przejrzenia informatora.
Współpracę badawczą chętnie nawiążą nasze Zespoły Badawcze, zaś ogólny profil naukowy Wydziału znaleźć można w zakładce Nauka, a aktualne oferty pracy w projektach badawczych tutaj.
Nauczycieli i dyrektorów szkół zachęcamy do zapoznania się z naszą ofertą dla szkół oraz do udziału w wydarzeniach organizowanych na Wydziale m.in. w ramach Festiwalu Nauki lub Nocy Muzeów. Wydział otwarty jest na lekcje pokazowe, wycieczki po gmachu lub spotkania ze studentami.
Na Wydziale prowadzone są badania naukowe w dyscyplinie inżynieria chemiczna, która uzyskała wysoką kategorię A w ostatniej ewaluacji działalności naukowej (za okres 2017-2021).
Wydział Inżynierii Chemicznej i Procesowej
Politechniki Warszawskiej
ul. Waryńskiego 1
00-645 Warszawa