Ogniwa paliwowe z kwasem mrówkowym

17.08.2022 na stronie badawcza.pw.edu.pl pojawił się artykuł opisujący osiągnięcia w projekcie „Opracowanie ogniwa paliwowego zasilanego kwasem mrówkowym o wysokiej stabilności działania i podwyższonej wydajności”, który jest finansowany z grantu badawczego POB Konwersja i magazynowanie energii programu Uczelnia Badawcza - Inicjatywa Doskonałości, realizowanego na Politechnice Warszawskiej.

W rozmowie z redaktorem serwisu dr Artur Małolepszy opowiedział o potencjale kwasu mrówkowego i jego przewagach w wykorzystaniu jako paliwo w ogniwie, a także o konkretnych badaniach, które zostały przeprowadzone i ich wynikach.

W skład zespołu badawczego wchodzą dr Artur Małolepszy; dr hab. inż. Łukasz Makowski, profesor uczelni; dr inż. Marta Mazurkiewicz-Pawlicka; mgr inż. Zuzanna Bojarska; mgr inż. Monika Jałowiecka.

Więcej informacji tutaj.