"Zawsze ciekawi... inżynierii chemicznej" - dziękujemy, że byliście z nami!

Obraz przedstawia grafikę promocyjną programu Zawsze Ciekawi

Z wielką przyjemnością w 24 marca 2023 roku gościliśmy na Wydziale Inżynierii Chemicznej i Procesowej uczniów trzech liceów warszawskich: XV LO im. Narcyzy Żmichowskiej, XLI LO im. Joachima Lelewela oraz LXIII LO im. L. Kossutha. Odwiedziny były częścią programu #ZawszeCiekawi - inicjatywy Politechniki Warszawskiej, która jest okazją dla uczniów, żeby przekonać się, co to znaczy studiować na PW. Więcej informacji o przebiegu tego wydarzenia na WIChiP w rozwinięciu aktualności.

Uczniowie obejrzeli prezentację o rekrutacji na studia na PW, wysłuchali wykładu prof. Andrzeja Stankiewicza o inżynierii chemicznej i jej przyszłości oraz zwiedzili trzy spośród naszych laboratoriów. W laboratoriach zobaczyli na żywo aparaturę przemysłową, badawcze laboratorium grafenowe, a także mieli okazję przyjrzeć się reaktorom z trwającymi hodowlami mikrobiologicznymi.

Uczniowie mieli mnóstwo pytań. Było nam szalenie miło gościć tak aktywne grupy! Liczymy, że w ciągu kilku lat spotkamy się ponownie na WIChiP, ale w roli studentów i wykładowców!

Zachęcamy do obejrzenia galerii zdjęć z tego wydarzenia tutaj.