Wykład w LO im. Fryderyka Chopina w Sochaczewie

Prof. dr hab. inż. Łukasz Makowski i mgr inż. Krystian Jędrzejczak odwiedzili LO im. Fryderyka Chopina w Sochaczewie 8 listopada 2023 roku. Prof. Makowski poprowadził wykład na temat inżynierii chemicznej połączony z prezentacją oferty dydaktycznej naszego Wydziału. Krystian Jędrzejczak jest doktorantem pod opieką prof. Makowskiego oraz absolwentem odwiedzanego liceum i to jego pomysłem było odwiedzenie szkoły w Sochaczewie.

Podczas lekcji uczniowie III i IV klas LO im. Fryderyka Chopina, reprezentujący klasy o profilu medycznym, politechniczno-językowym i chemicznym, dowiedzieli się czym różnią się dyscypliny inżynieria chemiczna i nauki chemiczne, a także usłyszeli o wyzwaniach stojących przed inżynierią chemiczną oraz możliwościach kariery po ukończeniu studiów na naszym Wydziale. Wykład zakończył się krótkim omówieniem Naszej oferty dydaktycznej i procesu rekrutacji. 

Bardzo cieszymy się z możliwości spotkania z młodzieżą i mamy nadzieję, iż zachęciliśmy ich do zainteresowania się inżynierią chemiczną!