Roger-Marc Nicaud

Założyciel i CEO w Ypso-Facto, wcześniej założyciel i CEO w Novasep

Roger-Marc Nicaud obecnie jest prezesem i CEO Ypso-Facto, firmy usługowej oferującej pomoc firmom przemysłowym w opracowywaniu, optymalizacji i zabezpieczeniu ich procesów chemicznych i bioprocesów. Biura Ypso-Facto, firmy założonej przez Rogera-Marca Nicaud, znajdują się w Europie i Stanach Zjednoczonych. 

Roger-Marc Nicoud uzyskał stopień doktora w dziedzinie symulacji procesów dla przemysłu nuklearnego na Uniwersytecie w Lotaryngii (Nancy, Francja). Przez kilka lat łączył pracę w firmie Separex, liderze technologii płynów nadkrytycznych, z rolą kierownika laboratorium badawczego na Uniwersytecie w Lotaryngii. W 1995 roku zdecydował się na wydzielenie z firmy Separex nowej firmy – Novasep.  

Jako prezes i dyrektor generalny do 2012 roku rozwinął fimę Novasep od 10 do 1300 pracowników, osiągając obrót roczny na poziomie 300 mln euro. W tym czasie Novasep stał się wiodącym graczem w branży life science i stworzył światowej klasy portfolio innowacyjnych technologii. W latach 2009-2015 Roger Marc Nicaud był przewodniczącym zarządu Ecole Nationale Supérieure des Industries Chimiques (ENSIC, Nancy, Francja). 

LinkedIn: https://www.linkedin.com/in/roger-marc-nicoud-645477a4/ 

Ypso-Facto: https://www.ypsofacto.com/roots-industrial-experience-scientific-expertise