Green Technologies in Chemical Engineering – nowa specjalność anglojęzyczna na studiach magisterskich

W najbliższej rekrutacji na studia magisterskie oferta Wydziału Inżynierii Chemicznej i Procesowej zostanie poszerzona o nową specjalność nazwaną “Green Technologies in Chemical Engineering” (GTCE). Program dedykowany jest absolwentom studiów pierwszego stopnia inżynierii chemicznej oraz kierunków pokrewnych, takich jak biotechnologia, technologia chemiczna, fizyka i inżynieria materiałowa. Zapisy na studia rozpoczynające się w lutym 2024 roku zostaną otwarte w październiku 2023 roku. Więcej informacji w rozwinięciu aktualności i pod linkiem tutaj

GTCE łączy w sobie wiedzę teoretyczną z praktycznymi umiejętnościami dotyczącymi rozwoju, projektowania i sposobów działania procesów chemicznych, skupiając się głównie na problematyce zrównoważonego rozwoju. Opiekunem specjalności jest prof. Andrzej Stankiewicz, ekspert w dziedzinie intensyfikacji i elektryfikacji procesów, który przez całe życie był blisko związany z przemysłem. Zachęcamy do obejrzenia krótkiego filmu, w którym prof. Stankiewicz opowiada o specyfice specjalności.

Więcej o specjalności można znaleźć na anglojęzycznej wersji naszej strony. https://www.ichip.pw.edu.pl/ichip_en/Faculty-of-Chemical-and-Process-Engineering/Studies/Second-cycle-studies).