Drzwi Otwarte na #WIChiP

Serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych studiowaniem na Wydziale Inżynierii Chemicznej i Procesowej Politechniki Warszawskiej na Drzwi Otwarte 2023. W Gmachu Głównym PW, oprócz spotkań o rekrutacji na Politechnikę Warszawską, będziecie mogli spotkać nas na stanowisku w Dużej Auli (pełen program tutaj). Poza tym, przygotowaliśmy program zwiedzania Wydziału połączony z krótkim opisem specyfiki studiowania na Naszym Wydziale. Zarówno na Wydziale jak i w Gmachu Głównym spotkacie naszych studentów, którzy odpowiedzą na wszystkie nurtujące Was pytania.

Szczegółowy program wydarzeń na Wydziale w rozwinięciu aktualności.

10.00-16.00 – Stanowiska stałe

 • Wydrukujmy sobie kości! – druk 3D w inżynierii chemicznej i bioinżynierii
  Na stanowisku będzie można zobaczyć pracującą drukarkę 3D, próbki implantów kostnych i mikroukładów z możliwością dotknięcia oraz pracujące układy mikroprzepływowe przygotowane metodą druku 3D, w których odbywać się będzie reakcja barwna.
 • Aerozole – dowiedz się czym oddychasz!
  Pokaz wybranych metod określania rozkładu wielkości cząstek zawieszonych w powietrzu, a także pokaz i omówienie różnych rodzajów inhalatorów medycznych.

12.00, 14.00 i 15.00 – Wycieczki po wybranych laboratoriach Wydziału
(ok. 50 minut, wstęp wolny, dodatkowo o 11.45, 13.45 i 14.45 grupy będą odbierane ze stanowiska Wydziału w Gmachu Głównym)

Plan zwiedzania:

 • Aparatura procesowa i jej zastosowania
   Będzie można zobaczyć m.in. aparaty stosowane w procesach separacyjnych oraz instalacje związane z procesami wymiany masy, kontaktu fazowego oraz wymiany ciepła.
 • Inżynieria biomedyczna, czyli most między inżynierią i medycyną
   Będzie można zobaczyć m.in. sztuczne naczynia krwionośne czy laboratoryjne bioreaktory mikrobiologiczne, używane do produkcji leków.
 • Energia z nanowęgla, czyli co łączy grafen i inne nanomateriały węglowe oraz alternatywne źródła energii
   Opowieści o tym, czym są nanomateriały węglowe, jak są wytwarzane oraz gdzie można je wykorzystać. Przykładem zastosowania, które zostanie omówione i zaprezentowane, będą ogniwa paliwowe.

Serdecznie zapraszamy!