Media o nas

25.04.2014, Gazeta Wyborcza + Wirtualna Polska

W internetowym wydaniu Gazety Wyborczej ukazał się artykuł o badaniach prowadzonych w zespole prof. nzw. dr hab. inż.Tomasza Ciacha, dotyczących nanoczątek polisacharydowych jako nośników leków przeciwnowotworowych. Pełen tekst jest dostępny tutaj.

O pracach prof. Ciacha poinformował także portal Witrualna Polska.

30.10.2013, Profundere Scientiam - biuletyn Centrum Studiów Zaawansowanych PW

W październikowym numerze biuletynu CSZ PW "Profundere Scientiam" o swoich badaniach opowiada pani dr inż. Anna Jackiewicz, która została stypendystką CSZ.

13.09.2013, Dziennik Gazeta Prawna

W Dzienniku Gazecie Prawnej ukazał się bardzo ciekawy artykuł pt. ''Innowacja i do szuflady" opisujący trudną drogę od pomysłu do wdrożenia. W artykule zamieszczono historię wprowadzenia do produkcji nowej generacji antybakteryjnych cewników opracowaną przez zespół profesora Tomasza Ciacha z naszego wydziału. Zapraszamy do lektury.

19.07.2013, Dziennik Rzeczpospolita, dodatek Nauka - Biotechnologia - Medycyna

W dzienniku Rzeczpospolita ukazało się ogólnopolskie wydanie dodatku Nauka - Biotechnologia - Medycyna, a w nim wywiad z dziekanem naszego wydziału, profesorem Eugeniuszem Molgą.  Zapraszamy do lektury.

18.07.2013, Portal Biotechnologia.pl

Na portalu Biotechnologia.pl ukazał się wywiad z prof. Tomaszem Sosnowskim na temat prowadzonych pod jego kierunkiem badań naukowych dotyczących nowych koncepcji w dostarczaniu aerozolowych leków inhalacyjnych.

01.07.2013, Miesięcznik Politechniki Warszawskiej

W ostatnim już Miesięczniku Politechniki Warszawskiej ukazał się obszerny wywiad z prof. Tomaszem Ciachem na temat wykorzystania nanocząstek w terapii nowotworowej pt "Przełom w walce z rakiem?". Miesięcznik Politechniki Warszawskiej nr 07/2013

15.05.2013, Ranking Perspektyw i dziennika Rzeczpospolita

W czternastej edycji Rankingu Szkół Wyższych na rok 2013 przygotowanego przez miesięcznik edukacyjny Perspektywy i dziennik Rzeczpospolita kierunek studiów Inżynieria chemiczna i procesowa na Politechnice Warszawskiej znalazł się w gronie 40 najlepiej prowadzonych kierunków studiów w Polsce.