Sukcesy reprezentantów WIChiP na FiltCon 2024

Wręczenie nagrody przez przedstawiciela sponsorów Leonarda Castellano (Chief Engineer w firmie Parker Hannifin oraz członek zarządu American Filtration Society), podczas gali podsumowującej konferencję FiltCon 2024 w Houston, 10 kwietnia 2024 r.

Reprezentanci WIChiP PW wzięli udział w konferencji FiltCon 2024, która obyła się w dniach 8-10 kwietnia 2024 r. w Houston. Z przyjemnością informujemy, że w konkursie plakatów studenckich nagrodę Special Recognition otrzymał mgr inż. Michał Stor realizujący badania do pracy doktorskiej na naszym Wydziale! Oprócz plakatu mgr inż. Michała Stora, zaprezentowane zostały także inne wyniki prac badawczych realizowanych w ramach projektów Techmatstrateg III oraz IDUB Young PW 2. Więcej szczegółów w rozwinięciu aktualności.

Zaprezentowane prace:

• M. Stor, A. Krasiński: Natural halloysite modifications with enhanced adsorbing, bacteriostatic and photocatalytic properties for removal of emerging contaminants from water (prezentacja);
  • A. Krasiński, M. Stor, J. Kacprzyńska-Gołacka, A. Piasek, P. Wieciński, R. Brudnias, J. Smolik: PVD system for continuous treatment of filer material used for gas-liquid coalescers (prezentacja);
  • M. Stor, A. Krasiński, K. Wierzchowski, M. Pilarek, J. Kacprzyńska-Gołacka, S. Sowa, J. Smolik, P. Wieciński, J. Mierzejewska: Polypropylene melt-blown filter media doped with various bacteriostatic additives – experimental verification of biofouling resistance (plakat).

Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!