Relacja z wycieczki studenckiej do huty stali Arcelor Mittal Warszawa

3 czerwca br. grupa studentów WIChiP wraz z prof. dr hab. inż. Tomaszem Sosnowskim oraz dr hab. inż. Maciejem Pilarkiem zwiedziła warszawską hutę stali Arcelor Mittal Warszawa. Wstępna część wycieczki obejmowała szkoleniu BHP oraz ciekawy film prezentujący koncern ArcelorMittal i wyjaśniający złożoność procesu produkcji stali ze złomu, czyli recykl stali. Następnie Studenci zaopatrzeni w środki ochrony osobistej odwiedzili m.in. stalownię i walcownię gdzie m.in. rozmawiali z pracownikami huty. Wycieczka była znakomitą okazją do poszerzenia wiedzy w zakresie obróbki stali i ochrony środowiska, a przede wszystkim do zapoznania się ze specyfiką realizacji procesu przetwórczego stali w skali wielkoprzemysłowej.

Zdjęcia z wycieczki można obejrzeć tutaj.

Paniom Alinie Bieleckiej oraz Ewie Karpińskiej dziękujemy za możliwość zwiedzenia huty. Mamy nadzieję, że Studenci kolejnych roczników już wkrótce będą mieli okazję do takiej pasjonującej wycieczki po hucie.