Podpisanie umowy o współpracy WIChiP z hubergroup Polska

Inauguracja roku akademickiego 2023/24 była okazją do podpisania ramowej umowy o współpracy pomiędzy Wydziałem a Spółka hubergroup Poska. Spółka jest wiodącym w kraju dostawcą farb drukarskich i intensywnie rozwija produkcję nowoczesnych wyrobów drukarskich w swoim zakładzie pod Wrocławiem.

Nasz Wydział współpracuje już ze Spółką przy realizacji projektu badawczo-rozwojowego, którego celem jest budowa demonstracyjnej instalacji do produkcji wodnych farb i lakierów drukarskich zawierających naturalne, bezpieczne dla środowiska komponenty.

W dniu 2 października 2023 r. podpisana została ramowa umowa o współpracy, której celem jest rozpoczęcie wielotorowej i stałej współpracy Wydziału i Spółki hubergroup Polska w obszarach:

• współpracy przy wdrażaniu innowacyjnych rozwiązań przy komponowaniu i produkcji nowoczesnych materiałów drukarskich;
  • wspólnej realizacji kolejnych prac B+R współfinansowanych ze środków publicznych;
  • organizacji w Spółce praktyk i staży zawodowych studentów, doktorantów i pracowników Wydziału;
  • wykonywanie przez Wydział na rzecz Spółki analiz, ekspertyz i testów;
  • upowszechniania wyników wspólnych prac i osiągnięć.

W uroczystym podpisaniu umowy udział wzięli:

• Pan Adam Dudała - Dyrektor Zarządzający hubergroup w Europie Wschodniej i Wiceprezes Zarządu hubergroup Polska,
  • Pan Robert Kuczera - Dyrektor Sprzedaży Farb Offsetowych hubergroup w Europie Wschodniej i Członek Zarządu hubergroup Polska,
  • prof. dr hab. Inż. Marek Henczka - Dziekan Wydziału,
  • prof. dr hab. inż. Łukasz Makowski - Prodziekan ds. Studiów,
  • dr inż. Wojciech Orciuch - Prodziekan ds. Rozwoju.

Zapraszamy do obejrzenia minigalerii z tego wydarzenia tutaj.