Naukowcy związani z WIChiP wśród 2% najczęściej cytowanych badaczy w 2022 roku

59 osób z Politechniki Warszawskiej znalazło się w zestawieniu World’s TOP 2% Scientists 2020, przygotowanym przez Uniwersytet Stanforda we współpracy z wydawnictwem Elsevier. Ranking podzielony jest na dwie listy: pierwsza ocenia dorobek naukowy z całej kariery badawczej, zaś druga uwzględnia cytowania uzyskane w ostatnim roku kalendarzowym.

W pierwszym zestawieniu biorącym pod uwagę całą karierę naukową pojawiły się nazwiska aż 6 naukowców związanych swoją pracą z naszym Wydziałem. Są to: prof. Jerzy Robert Bałdyga, prof. Leon Gradoń, prof. Stanisław Sieniutycz, dr hab. Leszek Stobiński, prof. Klaas R. Westerterp (Universiteit Maastricht, Holandia). Gratulujemy!

W drugim zestawieniu, czyli cytowań za rok 2022, pojawiły się trzy nazwiska: prof. Stanisław Sieniutycz, dr hab. Leszek Stobiński, prof. Tomasz Robert Sosnowski.

Więcej o zestawieniu World’s TOP 2% można przeczytać w artykule na stronie internetowej Politechniki Warszawskiej.