Szczegóły procesu rekrutacji na studiach stacjonarnych I stopnia na Wydział Inżynierii Chemicznej i Procesowej PW

Aktualizacja 08.07.2022

1. 6 czerwca – 6 lipca – odbywają się zapisy internetowe przez Indywidualne Konto Rekrutacyjne (IKR) (https://www.zapisy.pw.edu.pl/) oraz wnoszenie opłat rekrutacyjnych. W tym czasie można dokonywać zmian i korekt na IKR oraz wpisać wyniki z dyplomów potwierdzających określone kwalifikacje zawodowe. W takim wypadku należy przesłać przez system IKR skany posiadanych: zaświadczeń, dyplomów laureatów i finalistów olimpiad/ konkursów/turniejów, tzw. starych matur, certyfikatów językowych, dyplomów (nie poszczególnych świadectw) potwierdzających określone kwalifikacje zawodowe, dyplomów IB i EB, innych świadectw wydanych poza polskim systemem edukacji, a w przypadku braku dyplomu lub świadectwa jest konieczność dostarczenia zaświadczenia o zdaniu egzaminów wraz z ich wynikami. Można również samodzielnie wpisać wyniki matur, choć nie jest to konieczne dla nowej matury, ponieważ wyniki zostaną pobrane z KREM.
  2. 11 lipca – ogłoszenie wyników I tury kwalifikacji.
  3. 12 lipca – 15 lipca (w godzinach 9:00 - 15:00) – dostarczanie dokumentów do Wydziałowej Komisji Rekrutacyjnej (WKR) w gmachu Wydziału na ul. Waryńskiego 1 w Warszawie, pokój 191A (I piętro). Komisja rekrutacyjna przyjmuje tylko i wyłącznie kserokopie wymaganych dokumentów po uprzednim sprawdzeniu i potwierdzeniu zgodności kopi z oryginałem, dlatego dostarczając dokumenty należy przynieść kopie oraz oryginały. Kandydat składający dokumenty musi mieć ze sobą dokument potwierdzający tożsamość. Jeśli dokumenty składa inna osoba powinna mieć ponadto pisemne upoważnienie – wzór upoważnienia można pobrać tutaj.

Lista składanych dokumentów

Kandydaci z polskim świadectwem dojrzałości (maturą)

1. świadectwo dojrzałości,
  2. 2 aktualne fotografie (zgodne z wymaganiami obowiązującymi przy wydawaniu dowodów osobistych o wymiarach 35x45 mm) podpisane na odwrocie imieniem i nazwiskiem,
  3. dyplom potwierdzający uzyskanie kwalifikacji zawodowych na poziomie technika (dotyczy osób, które zgłosiły w procesie zapisów chęć wykorzystania oceny z tego dyplomu i przekazały te oceny),
  4. dyplom/zaświadczenie laureata/finalisty olimpiady lub konkursu (jeżeli dany dokument jest brany pod uwagę w procesie kwalifikacji i jego skan był przesłany w terminie w celu uwzględnienia w procesie rekrutacji),
  5. certyfikat znajomości języka obcego na poziomie co najmniej B2 (dotyczy zakwalifikowanych na studia w języku polskim, którzy w wyniku deklaracji posiadania takiego certyfikatu, otrzymali za język obcy Pjo=100 pkt)

Kandydaci z dyplomem IB/EB

1. dyplom lub zaświadczenie (jeśli kandydat zdawał maturę w bieżącym roku i nie dysponuje dyplomem, który jednak musi być dostarczony przed podjęciem studiów) o zdaniu egzaminu wraz z jego wynikami,

2 aktualne fotografie (zgodne z wymaganiami obowiązującymi przy wydawaniu dowodów osobistych o wymiarach 35x45 mm) podpisane na odwrocie imieniem i nazwiskiem.