Zespół Badawczy Bioreaktorów Single-Use (SU-BIOreaktor)

Zespół badawczy bioreaktorów single-use (SU-BIOreaktor) prowadzi działalność w Zakładzie Biotechnologii i Inżynierii Bioprocesowej WIChiP PW.

Główny obszar zainteresowań naukowych Zespołu stanowią bioreaktory single-use. Zespół SU-BIOreaktor posiada doświadczenie w zakresie modelowania warunków mieszania i wymiany masy w bioreaktorach single-use oraz aplikacyjności tego typu aparatów do hodowli komórek zwierzęcych oraz komórek i organów roślinnych, jak i mikroorganizmów.

Zespół wykonuje prace z zakresu zastosowania perfluorowanych ciekłych nośników gazów oddechowych oraz biomateriałowych matryc do intensyfikacji bioprocesów. W zespole są realizowane projekty naukowe z powyższej tematyki finansowane m.in. przez NCN oraz z programu IDUB PW.

Zespół aktywnie współpracuje z grupami badawczymi z Technische Universität Berlin, Uniwersytetu War szawskiego, Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego oraz z zespołami badawczymi działającymi w strukturach Wydziału oraz Politechniki Warszawskiej.

Skład zespołu

dr hab. inż. Maciej Pilarek, prof. uczelni – Kierownik zespołu

dr inż. Kamil Wierzchowski

mgr inż. Mateusz Bartczak