Rok akademicki 2023/2024 na WIChiP uroczyście rozpoczęty

W poniedziałek, 2 października 2023 r. odbyła się uroczystość inauguracji roku akademickiego 2023/2024 na Naszym Wydziale. W Audytorium AII zgromadzili się zaproszeni goście: przedstawiciele władz Uczelni i wydziałów PW oraz pracownicy i studenci Wydziału.

Uroczystość otworzył Dziekan Wydziału Inżynierii Chemicznej i Procesowej prof. dr hab. inż. Marek Henczka, który powitał wszystkich uczestników wydarzenia. Dziekan opisał profil działalności naukowej Wydziału. Wymienił również najważniejsze osiągnięcia pracowników i doktorantów z minionego roku akademickiego 2022/2023 i zarysował przyszłe zmiany w programach studiów i budynku Wydziału.

Dr hab. inż. Renata Walczak, profesor uczelni, Prorektor Politechniki Warszawskiej ds. Filii w Płocku, w swoim wystąpieniu podkreśliła istotność badań prowadzonych przez naukowców pracujących na Naszym Wydziale, a także podobieństwa i różnice między profilem badawczym WIChiP oraz Wydziału Budownictwa, Mechaniki i Petrochemii PW w Płocku. Zwracając się do studentów nowo przyjętych na I rok studiów zaznaczyła ich przyszłą rolę w kształtowaniu rozwoju współczesnej cywilizacji.

Po zakończeniu wystąpienia, Prorektor Renata Walczak, w imieniu Rektora PW, wręczyła Nagrody Rektora Politechniki Warszawskiej dla pracowników i doktorantów WIChiP. Nagrody dotyczyły osiągnięć naukowych, organizacyjnych oraz dydaktycznych, w tym wręczono wyróżnienia w plebiscycie „Złota Kreda". Więcej szczegółów tutaj.

Po wręczeniu Nagród Rektora odbyła się immatrykulacja nowo przyjętych studentów I roku studiów. Po złożeniu ślubowania akademickiego studenci odebrali z rąk Dziekana prof. dr hab. inż. Marka Henczki akty immatrykulacji dołączając w ten sposób do społeczności akademickiej Wydziału.

Nowych studentów, którzy odebrali już swoje akty immatrykulacji, powitali Przewodniczący WRS Jakub Rejdych oraz Przewodniczący Koła Naukowego IChiP „Venturi" Grzegorz Bernacki. Obaj Przewodniczący w swoich wystąpieniach podkreślili istotność życia studenckiego i działalności w organizacjach studenckich w rozwoju pasji oraz nawiązywaniu znajomości.

Następnie prof. dr hab. inż. Ewa Dłuska wygłosiła pierwszy wykład w nowym roku akademickim pt. „Emulsje wielofunkcyjne - odpowiedź nowoczesnej inżynierii chemicznej na potrzeby cywilizacji".

Ostatnim punktem uroczystości był hymn akademicki Gaudeaumus w wykonaniu Chóru Politechniki Warszawskiej, któremu serdecznie dziękujemy za wspaniałą oprawę artystyczną naszej inauguracji roku akademickiego.

Całej społeczności akademickiej Wydziału Inżynierii Chemicznej i Procesowej życzymy owocnego i pełnego sukcesów roku akademickiego 2023/2024.

Inauguracja roku akademickiego była także okazją do podpisania umowy o współpracy z firmą hubergroup Polska. Więcej informacji tutaj.

Foto: dr inż. Krzysztof Wojtas

Wszystkie zdjęcia w tej aktualności pochodzą z galerii zdjęć z tego wydarzenia. Pełna galeria dostępna jest tutaj.