XX Festiwal Nauki na Wydziale Inżynierii Chemicznej i Procesowej

 

Szanowni Państwo, to już XX edycja Festiwalu Nauki, jubileuszowa! Po raz kolejny, Wydział Inżynierii Chemicznej i Procesowej PW jest współorganizatorem całego wydarzenia. Jak co roku zapraszamy każdego na Spotkania z Inżynierią Chemiczną – serię trzech spotkań w formie wykładów oraz dwie lekcje dla szkół podstawowych i gimnazjów. W tej edycji zachęcamy do udziału w trzech fascynujących historiach:

  • Broń biologiczna – przeciwdziałanie i wykrywanie - dawniej i dziś, pon. 26 września 2016 godz. 15:00, wykłada Maciej Trzaskowski;

  • Inhalacyjne dostarczanie leków do płuc – wyzwanie dla inżyniera, śr. 28 września 2016 godz. 16:30, wykłada prof. Tomasz Sosnowski;

  • Emulsje wielokrotne w nowoczesnych technologiach, pt. 30 września 2016 godz. 15:00, wykłada dr Ewa Dłuska, warsztaty prowadzi Agata Metera.

Lekcje dla szkół poprowadzi Koło Naukowe IChiP dla szkół zapisanych na zajęcia na stronie internetowej Festiwalu.

Inauguracja XX Festiwalu Nauki odbędzie się 24 września 2016 w budynku Starej Biblioteki Uniwersytetu Warszawskiego, ul. Krakowskie Przedmieście 26/28 o godzinie 17:00. W trakcie inauguracji odbędzie się debata pt. „Fale grawitacyjne – największe odkrycie XX wieku?”, a także inne debaty poświęcone tematyce naukowej. Festiwal zakończy się 2 października debatą zamykającą, pt. „Geometryczne piękno wszechświata” prowadzoną przez ks. Prof. Michała Hellera. Zakończenie odbędzie się również w budynku starego BUW. Serdecznie zapraszamy do udziału w całym Festiwalu, a szczególnie na Spotkania z Inżynierią Chemiczną na naszym Wydziale!

 

Więcej szczegółów na stronie internetowej Festiwalu: http://festiwalnauki.edu.pl

Program Festiwalu do przeglądania na stronie: http://festiwalnauki.edu.pl/program

Fanpage Festiwalu na Facebook: https://www.facebook.com/FestiwalNaukiwWarszawie/

 

Koordynatorzy wydziałowi:

Maciej Pilarek

Michał Wojasiński

 

Kategoria: 
informacja ogólna, wydział, kandydaci, studia, studenci, pracownicy, absolwenci, nauka.