Korzystając ze środków przyznanych w ramach grantów IDUB against COVID-19 przyznanych w połowie roku 2020 na badania nad sposobami leczenia COVID-19 lub ochrony przed wirusem SARS-CoV-2, zespół prof. Tomasza Ciacha rozpoczął w 2020 roku prace nad przygotowaniem białkowej szczepionki przeciwko panującej obecnie na świecie chorobie. Prace nad preparatem dotarły do etapu, w którym możliwe jest już przygotowanie takiej ilości próbek, aby przeprowadzić badania na zwierzętach. Na kolejny etap potrzeba jednak dodatkowych środków. Więcej o tym wspaniałym osiągnięciu oraz dalszych planach i potrzebach zespołu prof. Ciacha można przeczytać w wywiadzie udzielonym Polskiej Agencji Prasowej, który już teraz przekazują dalej inne platformy informacyjne (m.in.: link, link, link). O postępach prac będziemy informowali na bieżąco.

Notka na ten temat jest również dostępna w zakładce: Media o nas

informacja ogólna, wydział, studia, studenci, pracownicy, nauka.