W Laboratorium Grafenowym PW opracowana została unikalna technologia wytwarzania pian grafenowych.

Piany grafenowe, charakteryzują się niskim ciężarem właściwym (<0,01 g/cm3), dużą powierzchnią właściwą (500-800 m2/g), znaczną ilością mikro i mezoporów (ponad 80% wszystkich porów), doskonałą termoizolacyjnością i wysokim przewodnictwem elektrycznym. To nowa postać nanomateriałów węglowych, których technologię produkcji opracowano w Laboratorium Grafenowym Politechniki Warszawskiej na Wydziale Inżynierii Chemicznej i Procesowej pod kierownictwem dr hab. Leszka Stobińskiego.

Zastosowanie pian grafenowych, w zależności od średnicy ich porów, może być bardzo wszechstronne, poczynając od termoizolacyjnych materiałów poprzez różne adsorbenty i nośniki katalizatorów (też elektrokatalizatorów), a kończąc na ekranach pól elektromagnetycznych.

Kontakt z LG PW: LGPW@pw.edu.pl

informacja ogólna, wydział, studia, pracownicy, nauka.