Oferta pracy na stanowisku "Technik laborant" w Zakładzie Wysokotemperaturowych Procesów Elektrochemicznych (HiTEP) Instytutu Energetyki - Instytutu Badawczego

W związku ze współpracą naszego Wydziału z Instytutem Energetyki - Instytutem Badawczym przekazujemy informację, że Instytut poszukuje osoby na stanowisko "Technik laborant" w Zakładzie Wysokotemperaturowych Procesów Elektrochemicznych (HiTEP). Zakład mieści się przy ulicy Augustówka 36 w Warszawie (02-981). Poniżej szczegółowy opis ogłoszenia. Zachęcamy do aplikowania.

Krótki opis jednostki:

Zakład Wysokotemperaturowych Procesów Elektrochemicznych (HiTEP) jest utworzoną w maju 2017 roku jednostką prowadzącą przełomowe badania w zakresie technologii wodorowych, szczególnie w obszarze stałotlenkowych ogniw paliwowych (SOFC) i stałotlenkowych elektrolizerów (SOE) dedykowanych dla układów power-to-gas/power-to-liquid/power-to-chemicals (P2G/P2L/P2X).

Do zadań HiTEP należy prowadzenie prac naukowych, rozwojowych, projektowych, usługowych, doradczych, wdrożeniowych i kontrolnych w energetyce i związanych z nią działach gospodarki. HiTEP dysponuje unikalną w tej części Europy infrastrukturą badawczą oraz wytwórczą komponentów stosów ogniw paliwowych i elektrolizerów. Zespół, który liczy kilkunastu pracowników, uczestniczy w projektach naukowych i badawczo-rozwojowych realizowanych w krajowych i międzynarodowych konsorcjach oraz we współpracy z przemysłem, tworząc prototypowe rozwiązania i doskonaląc technologię w kierunku komercjalizacji.

Wymagania:

wykształcenie w kierunku technicznym, chemicznym lub materiałowym,

obsługa komputera i podstawowych programów pakietu Office,

mile widziane doświadczenie w laboratorium chemicznym,

praca na cały etat,

samodzielność, dobra organizacja pracy, umiejętność pracy w zespole.

Opis stanowiska:

obsługa urządzeń laboratoryjnych (młynek kulowy, laser, drukarka 3D, maszyny polerskie),

przygotowywanie mas ceramicznych,

czynności okołoprodukcyjne (trawienie stali, mycie elementów stalowych, odważanie),

udział w przygotowaniach nowych metod badawczych, doskonalenie technik laboratoryjnych,

przygotowywanie próbek do analizy mikroskopowej,

przygotowanie raportów oraz procedur laboratoryjnych,

zapewnienie zaopatrzenia laboratorium, monitorowanie prac serwisowych, BHP laboratorium.

Oferujemy:

stabilne zatrudnienie w oparciu o umowę o pracę,

elastyczne godziny pracy,

możliwość udziału w realizacji krajowych i międzynarodowych projektów badawczych oraz współuczestnictwo w tworzeniu produktów dla rozwijającej się nowej gałęzi gospodarki (technologie wodorowe),

możliwość poszerzania wiedzy i zdobywania dodatkowych umiejętności.

Osoba do kontaktu: Jakub Kupecki, Kierownik Zakładu (jakub.kupecki@ien.com.pl, 797 905 147)

Kategoria:
absolwenci.