Konkurs "Fertilize the Future"

Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w konkursie Fertilize the Future!

Jest to konkurs z zakresu inżynierii chemicznej, organizowany przez norweski koncern nawozowy Yara International ASA, SKNTCh "ChemiTech", działające przy Wydziale Chemicznym Politechniki Wrocławskiej, SKN „Oktan”, działające przy Wydziale Inżynierii Procesowej i Ochrony Środowiska Politechniki Łódzkiej oraz od tego roku nasze Koło Naukowe Inżynierii Chemicznej i Procesowej.

 

Tegoroczne zadanie konkursowe polega na zaprojektowaniu procesu selektywnej ekstrakcji fosforu ze skały fosforowej. Rozwiązanie musi zostać złożone w formie pisemnego projektu w języku angielskim. Projekty wykonuje się w czteroosobowych zespołach.

 

Zgłoszenia konkursowe przyjmowane będą w dniach 1–11 marca 2016 poprzez mail: kolo@ichip.pw.edu.pl, zaś sam konkurs rozpocznie się 14 marca, a zakończy 16 maja 2016.

 

Projekty zostaną ocenione przez zespół ekspertów z Yara International ASA, a wyniki zostaną ogłoszone w czerwcu 2016. Zwycięski zespół będzie miał szansę zaprezentować swoje rozwiązanie w Centrum Badawczo – Rozwojowym Yary w Porsgrunn w Norwegii.

 

Więcej szczegółów można znaleźć w załączonym regulaminie (regulamin w wersji anglojęzycznej). Na wszelkie pytania można uzyskać odpowiedź mailowo (kolo@ichip.pw.edu.pl) lub bezpośrednio w pokoju Koła Naukowego (011).

 

Spotkanie z firmą Yara International

Zapraszamy również wszystkich studentów na spotkanie z przedstawicielami firmy Yara International ASA, które odbędzie się 3 marca 2016 o godz. 16 w auli AII.

 

Kategoria: 
informacja ogólna, studia, studenci.