W zestawieniu QS by Subject: Engineering & Technology znalazły się trzy uczelnie z Polski. Politechnika Warszawska, która została sklasyfikowana na 230. miejscu (awans o 7 pozycji), Politechnika Wrocławska (w grupie miejsc 401-450) oraz Uniwersytet Warszawski (w grupie 501-520).

Kategoria Engineering & Technology obejmuje siedem szczegółowych dyscyplin. Są to: informatyka i systemy informacyjne, inżynieria chemiczna, inżynieria lądowa, elektrotechnika i elektronika, budowa maszyn, górnictwo oraz inżynieria petrochemiczna. To właśnie inżynieria chemiczna w Politechnice Warszawskiej została sklasyfikowana w tej kategorii na 1 miejscu w Polsce, a 251-300 na świecie. Warte podkreślenie jest, że w kategorii inżynieria chemiczna wyprzedzamy szereg uznanych uczelni z USA  (m.in. University of Alabama, University of Connecticut, University of Kansas, University of Oklahoma, University of Texas) i innych rejonów świata (m.in. Ben-Gurion University of the Negev, Aalborg University, University of Wuhan).

Więcej o wynikach dla innych kategorii w Politechnice Warszawskiej tutaj, a pełne wyniki rankingu można znaleźć tutaj.

informacja ogólna, wydział, nauka.