W konkursie w ramach Inicjatywy Doskonałości - Uczelnia Badawcza (IDUB PW) o nazwie BEYOND POB przyznano grant badawczy dla prof. Magdaleny Jasińskiej z naszego Wydziału! Pani profesor będzie realizowała projekt pt. "Problem zamknięcia dla złożonych reakcji chemicznych w reżimie przepływu burzliwego". Gratulujemy przyznanych funduszy...
Z dumą informujemy, że na liście najczęściej cytowanych naukowców na świecie World’s TOP 2% znaleźli się profesorowie z Wydziału Inżynierii Chemicznej i Procesowej Politechniki Warszawskiej: profesor Jerzy Bałdyga, profesor Leon Gradoń, profesor Stanisław Sieniutycz, a także oraz profesor K. Roel Westerterp (doktor h.c. PW), który blisko współpracował z WIChiP PW.
Zespół prof. Tomasza Ciacha osiąga sukcesy w pracy nad szczepionką białkową przeciw COVID-19 w badaniach w ramach projektu finansowanego w ramach IDUB PW.
Dziekan Wydziału Inżynierii Chemicznej i Procesowej decyzją 5/2021 przyznał nagrody i wyróżnienia dla studentów i doktorantów Wydziału za szczególne osiągnięcia naukowe oraz aktywność społeczną.
W tegorocznej edycji programu stypendialnego, decyzją Kapituły Stypendium im. inż. Mieczysława Króla, laureatem został pan inż. Rafał Pakuła, któremu na rok akademicki 2020/2021 zostało przyznane stypendium im. inż. Mieczysława Króla
Z dumą informujemy, że pracownikom Wydziału Inżynierii Chemicznej i Procesowej zostały przyznane nagrody JM Rektora PW za osiągnięcia w roku akademickim 2019/2020!
Miło nam poinformować, że według Sprawozdania z działalności Biura ds. Promocji i Informacji PW za rok 2019, wywiad z dr hab. inż. Maciejem Szwastem, profesorem uczelni był drugim najchętniej czytanym artykułem na anglojęzycznej stronie uczelni.
Miło nam poinformować, że wg wyników European Ranking of Engineering Studies 2019, inżynieria chemiczna jako dyscyplina naukowa i kierunek studiów na Politechnice Warszawskiej zajęła 4 miejsce wśród 117 ocenianych uniwersytetów. Politechnika Warszawska zwyciężyła w rankingu uczelni.
Więcej informacji o rankingu tutaj
Lista 30 najlepszych ośrodków "by subject": Chemical Engineering
Gratulujemy Panu prof. dr hab. inż. Eugeniuszowi Moldze, wyboru na przewodniczącego Komitetu Inżynierii Chemicznej i Procesowej PAN w kadencji 2020-23. Wyboru dokonali członkowie nowo powołanego Komitetu na jego pierwszym zebraniu, które odbyło się w dniu 17
Informujemy, że p. inż. Kamila De Witte - do niedawna nasza studentka (obecnie absolwentka studiów I stopnia), uzyskała prestiżowe stypendium Fulbright Graduate Student Award. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów
Gratulujemy p. dr inż. Katarzynie Dąbkowskiej oraz p. dr inż. Krzysztofowi Wojtasowi uzyskania finansowania projektów naukowych z Narodowego Centrum Nauki w ramach konkursu Miniatura 3.
Informujemy, że w ogólnopolskich wyborach do Komitetu Inżynierii Chemicznej i Procesowej PAN mandat na kadencję 2020-2023 uzyskało 7 osób reprezentujących nasz Wydział.
Miło nam poinformować, że postanowieniem Prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej z dnia 28 listopada 2019 r. tytuł profesora nauk inżynieryjno-technicznych uzyskali profesorowie uczelni: dr hab. inż. Tomasz Ciach oraz dr hab inż. Arkadiusz Moskal.
Prof. Marek Henczka, prodziekan ds. nauczania naszego Wydziału, został powołany do składu Polskiej Komisji Akredytacyjnej w zespole nauk inżynieryjno-technicznych na kadencję 2020-2023.
Z przyjemnością informujemy, że prof. Tomasz Ciach otrzymał odznakę honorową "Za Zasługi dla Wynalazczości", przyznaną przez Premiera Mateusza Morawieckiego. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów !
Gratulujemy naszej doktorantce, p. mgr inż. Katarzynie Dobrowolskiej, uzyskania finansowania projektu badawczego z Narodowego Centrum Nauki w konkursie PRELUDIUM 17.
Konferencja Naukowa 8th European Young Engineers Conference (EYEC) zwyciężyła w kategorii "Konferencja" w konkursie kół naukowych KoKoN organizowanym przez Forum Uczelni Technicznych.
Gratulujemy członkom Koła Naukowego kolejnego wyróżnienia. W załączeniu zdjęcie nagrody i nagrodzonych.
Miło nam poinformować, że pracownicy naszego Wydziału otrzymali nagrody Jego Magnificencji Rektora PW. Laureaci odebrali dyplomy z rąk Prorektora ds. Studenckich, prof. Janusza Walo, podczas wydziałowej inauguracji roku akademickiego w dniu 1.10.2019.
Portal internetowy Labiotech.eu opublikował listę 10 wiodących innowacyjnych polskich firm w obszarze biotechnologicznym. Miło nam poinformować, że wśród nich znalazł się start-up Nanovelos założony na naszym Wydziale w roku 2013 przez prof
Młodzi naukowcy reprezentujący nasz Wydział zdobyli trzy nagrody i wyróżnienia w trakcie 23 Ogólnopolskiej Konferencji Inżynierii Chemicznej i Procesowej w Jachrance (2-5.06.2019 r.)
Z radością informujemy, że Prezydent RP, postanowieniem z dnia 17 kwietnia 2019 r., nadał tytuł profesora nauk technicznych panu dr hab inż. Markowi Henczce, prodziekanowi ds. nauczania na naszym Wydziale
Miło nam poinformować, że pan dr hab. inż. Maciej Szwast uzyskał finansowanie dla projektu badawczo-rozwojowego w ramach konkursu M-ERA.NET (Call 2018).
Jest nam niezmiernie miło poinformować, że Pan Profesor Tomasz Sosnowski został odznaczony przez Prezydenta RP Srebrnym Krzyżem Zasługi. Panu Profesorowi serdecznie gratulujemy.
Pragniemy pogratulować p. dr Arturowi Małolepszemu z Laboratorium Grafenowego (Zakład Procesów Rozdzielania) uzyskania finansowania badań w ramach projektu LIDER (NCBiR)
Z wielką radością i satysfakcją odnotowujemy fakt, że Pan prof. dr hab. inż. Leon Gradoń został wyróżniony jako jeden z wielkich wynalazców i konstruktorów 100-lecia
Podczas inauguracji roku akademickiego 2018/19 wielu pracowników naszego Wydziału otrzymało nagrody Jego Magnificencji Rektora PW za osiągnięcia w roku 2017 oraz za całokształt działalności. Szczegóły w rozwinięciu informacji.
Miło nam poinformować, że doktorant naszego wydziału Pan mgr inż. Michał Wojasiński został wyróżniony za sprawną organizację imprez festiwalowych. Serdecznie gratulujemy.
Gratulujemy naszej Doktorantce p. mgr inż. Katarzynie Dobrowolskiej wyróżnienia uzyskanego w trakcie XIII Szkoły Letniej pt. „Zjawiska międzyfazowe w teorii i praktyce”
Z przyjemnością informujemy, że nasza doktorantka, pani mgr inż. Joanna Latocha otrzymała dyplom za najlepszą prezentację na II Doktoranckim Sympozjum Nanotechnologii „NanoMat”
Plakat z naszego Wydziału pt. "Solution Blow Spun Poly-L-Lactic Acid/Ceramic Fibrous Composites" (autorzy: Michał Wojasiński, Joanna Latocha, Paweł Sobieszuk, Tomasz Ciach) otrzymał główną nagrodę na Międzynarodowej Konferencji NanoTech Poland (Poznań, 6-9.06.2018).
Z przyjemnością informujemy, że pani dr hab. inż. Magdalena Jasińska i pan prof. nzw. dr hab. inż. Łukasz Makowski uzyskali finansowanie projektów badawczych ze środków Narodowego Centrum Nauki.
Miło nam poinformować, że pan inż. Artur Seliga - aktualnie student studiów II stopnia na naszym wydziale - wygrał wraz kolegami z Politechniki Łódzkiej krajowy etap konkursu Imagine Cup Polska 2018
Miło nam poinformować, że dwoje naszych doktorantów - mgr inż. Patrycja Wierzba oraz mgr inż. Bartosz Nowak - uzyskało wyróżnienia na międzynarodowej konferencji naukowej organizowanej przez American Filtration and Separation Society, AFS FiltCon 2018 (23-25.04.2018) w Minneapolis.
Prezentujemy Sprawozdanie Roczne z działalności badawczej i badawczo-wdrożeniowej Wydziału Inżynierii Chemicznej i Procesowej Politechniki Warszawskiej w roku 2017.
Studia inżynierskie i magisterskie na kierunku Inżynieria chemiczna i procesowa prowadzone na naszym Wydziale uzyskały akredytację Komisji Akredytacyjnej Uczelni Technicznych (KAUT), a tym samym europejski certyfikat jakości kształcenia na kierunkach technicznych EUR-ACE®, na okres od roku akademickiego 2017/2018 do 2022/2023 (5 lat).
Z przyjemnością informujemy, że Pan Profesor Jerzy Bałdyga został odznaczony Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski. Uroczystość odbyła się dnia 16 lutego 2018 roku w Pałacu Prezydenckim. Serdecznie Panu Profesorowi gratulujemy tego zaszczytnego odznaczenia.
21 grudnia 2017 r. na rynku głównym Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie zadebiutowała spółka NanoGroup,skupiająca trzy firmy start-up: NanoVelos, NanoSanguis i NanoThea, utworzone na naszym Wydziale
Miło nam poinformować, że nasi pracownicy: dr inż. Agnieszka Markowska-Radomska idr hab. inż. Jakub Gac oraz doktoranci: mgr inż. Agata Dorosz oraz mgr inż. Maciej Trzaskowski uzyskali finansowanie projektów ze środków Narodowego Centrum Nauki.
Z radością informujemy, że dr inż. Iga Wasiak uzyskała I nagrodę w konkursie Innowator Mazowsza (kategoria "Innowacyjny Młody Naukowiec") za wykonaną na naszym Wydziale i obronioną w lutym br. pracę doktorską pt
Prof. Marek Henczka (kategoria: wykłady) iprof. Łukasz Makowski (kategoria: ćwiczenia/projekty/laboratoria) zostali tegorocznymi laureatami konkursu "Złota Kreda" na najlepszych nauczycieli akademickich na naszym Wydziale.
Gratulujemy prof. Tomaszowi Ciachowi powołania na reprezentanta Polski (jako pełnomocnika z ramienia NCBiR) w Europejskiej Platformie Technologicznej Nanomedycyny
Osiągnięcia zespołu kierowanego przez prof. Leona Gradonia w zakresie filtracji cieczy doprowadziły do podpisania przez Politechnikę Warszawską strategicznej umowy w zakresie badań i rozwoju technologii z chińską firmą WAL Fuel Systems
Z przyjemnością informujemy, że 1 października 2017 r. Walne Zgromadzenie Europejskiej Federacji Inżynierii Chemicznej (European Federation of Chemical Engineering) wybrało po raz kolejny prof. dr hab. inż. Jerzego Bałdygę na stanowisko członka zarządu EFCE (EFCE Executive Board member). W dniu 4 października prof. Bałdyga wybrany został również na kolejną kadencję na stanowisko przewodniczącego Grupy Roboczej Mieszanie EFCE (Chair of Working Party on Mixing EFCE). Serdecznie gratulujemy Panu Profesorowi!
Z przyjemnością informujemy, że w gronie 34 laureatów konkursu NCBiR "LIDER" znalazła się pani dr inż. Beata Butruk-Raszeja z Zakładu Biotechnologii i Inżynierii Bioprocesowej
19.06.2017 prof. uczelni dr hab. inż. Andrzej Krasiński
Jest nam niezmiernie miło poinformować, że student naszego Wydziału - Pan Tomasz Kotkowski - został laureatem stypendium Funduszu im. Adama i Haliny Stepkowskich. Gratulujemy!
W Rankingu Studiów Inżynierskich 2017 organizowanym przez miesięcznik edukacyjny Perspektywy nasz Wydział zajął I miejsce w kategorii wydziałów prowadzących studia na kierunku Inżynieria chemiczna i procesowa w Polsce. Jest to nasze kolejne wyróżnienie za realizowane programy studiów i jakość nauczania.
Doktorantka naszego Wydziału, mgr inż. Magdalena Janczewska uzyskała wyróżnienie w konkursie "Busiensswoman Roku 2016" w kategorii Start-up (firma NanoThea)
Miło nam poinformować, że doktorantki z naszego Wydziału - panie mgr inż. Magdalena Janczewska i Agata Stefanek, znalazły się w finale konkursu "Sukces pisany szminką".
Gratulujemy członkom Koła Naukowego Inżynierii Chemicznej i Procesowej zdobycia nagród w kolejnej edycji konkursu Studenckiego Ruchu Naukowego STRUNA 2016.
Z wielką radością informujemy, że Prezydent RP, postanowieniem z 2 grudnia 2016 r., nadał tytuł profesora nauk technicznych panu Tomaszowi Sosnowskiemu, prodziekanowi ds. naukowych na naszym Wydziale
Podczas uroczystej inauguracji roku akademickiego 2016/2017 na Wydziale Inżynierii Chemicznej i Procesowej PW wręczone zostały nagrody pracownikom Wydziału za osiągnięcia w ubiegłym roku akademickim. Nagrody wręczył prof. Janusz Walo, Prorektor ds. Studenckich
Pragniemy pogratulować Kołu Naukowemu WIChiP PW, które wygrało Konkurs Studenckich Kół Naukowych na XXII Ogólnopolskiej Konferencji Inżynierii Chemicznej i Procesowej w Spale. Nagrodzono projekt badawczy Koła pt
Firma Nanosanguis - start-up z naszego wydziału - została wyróżniona zaproszeniem do udziału w spotkaniu 'Startupy w Pałacu' zorganizowanym przez Prezydenta RP Andrzeja Dudę
Laboratorium Inżynierii Biomedycznej kierowane przez prof. Tomasza Ciacha zdobyło nagrodę Luminatus 2016 przyznawaną przez Bloomberg Businessweek Polska
W Rankingu Szkół Wyższych 2016 miesięcznika edukacyjnego Perspektywy w kategorii Inżynieria i technologia chemiczna studia na Politechnice Warszawskiej po raz czwarty z rzędu zostały ocenione jako najlepsze w Polsce. W tej kategorii WIChiP PW został oceniony jako najlepszy wydział prowadzący studia na kierunku Inżynieria chemiczna i procesowa.
24.05.2016 prof. uczelni dr hab. inż. Andrzej Krasiński
Z przyjemnością zawiadamiam Państwa, że studenci naszego Wydziału zajęli 2 i 3 miejsce w II finałowym etapie Ogólnopolskiego Konkursu Inżynierii i Technologii Chemicznej „Inżynieria Sukcesu”, organizowanym przez Koło Naukowe Gambrinus z Politechniki Wrocławskiej.
Miło nam poinformować, że projekt badawczy (akronim: REWARD"), którego kierownikiem jest dr inż. Maciej Szwast, uzyskał finansowanie w ramach programu NCBiR
Z przyjemnością informujemy, że trzy projekty badawcze złożone przez naszych pracowników uzyskały właśnie finansowanie ze środków Narodowego Centrum Nauki:
1
Profesor Tomasz Ciach został powołany do Rady Programowej Centrum Zarządzania Innowacjami i Transferem Technologii Politechniki Warszawskiej (CZIiTT PW)
Nasz doktorant p. mgr inż. Maciej Trzaskowski zdobył drugą nagrodę za plakat zaprezentowany na międzynarodowej konferencji naukowej Europt[r]ode XIII, która odbyła się w Grazu w Austrii
Nasz Wydział uzyskał prestiżowy tytuł Lidera Jakości Kształcenia oraz certyfikaty "Studia z przyszłością" dla studiów I i II stopnia na kierunku Inżynieria Chemiczna i Procesowa.
Z przyjemnością informujemy, że w dniu 13.01.2016 r. na pierwszym posiedzeniu Komitetu Inżynierii Chemicznej i Procesowej Polskiej Akademii Nauk nowej kadencji 2016-2020, na funkcję Przewodniczącego Komitetu został wybrany dziekan naszego Wydziału, prof. dr hab. inż. Eugeniusz Molga.
Pani dr Agnieszka Markowska-Radomska zajęła III miejsce w VII edycji konkursu "Innowator Mazowsza" organizowanego pod patronatem Marszałka Województwa Mazowieckiego
Z okazji 100-lecia Odnowienia tradycji Politechniki Warszawskiej, prof. Arkadiusz Moskal z naszego wydziału został odznaczony Medalem Komisji Edukacji Narodowej.
Nowe laboratorium na naszym Wydziale - rezultat projektu inwestycyjnego PW pn. Laboratorium Grafenowe LG PW - zaplecze wytwarzania standaryzowanego grafenu płatkowego o określonej funkcjonalności.
Stowarzyszenie Polskich Wynalazców i Racjonalizatorów przyznało tegoroczny Medal Honorowy SPWiR im. Tadeusza Sendzimira prof. Tomaszowi Ciachowi, kierownikowi Zakładu Biotechnologii i Inżynierii Bioprocesowej na naszym Wydziale.
Z przyjemnością informujemy, że dr hab. inż. Małgorzata Jaworska została ponownie wybrana vice-Prezydentem European Chitin Society (EUCHIS) na kolejną dwuletnią kadencję. Gratulujemy