Wymiana międzynarodowa odbywa się w ramach programów: Erasmus+, EUKLA, ATHENS, NUPACE oraz umów bilateralnych.
Centrum Współpracy Międzynarodowej organizuje dwa razy w roku spotkanie "WUT Exchange Day" dotyczące oferty programów wymiany międzynarodowej, dostępnych dla studentów Politechniki Warszawskiej.
Wymiana studencka to możliwość:
Więcej informacji na stronie Centrum Współpracy Międzynarodowej PW.
CENTRUM WSPÓŁPRACY MIĘDZYNARODOWEJ
POLITECHNIKA WARSZAWSKA
00-661 WARSZAWA,
PLAC POLITECHNIKI 1
Program ERASMUS+:
Jolanna Gołębiewska
Studenci PW: erasmus@pw.edu.pl
Studenci przybywający: incoming.erasmus@pw.edu.pl
tel. 022 234-74-04
fax: 022 629-80-09
Program ATHENS:
Anna Smulska
Koordynator Programu ATHENS
Centrum Współpracy Międzynarodowej
tel. 22 234 1373
fax: 22 234 5777
Pełnomocnikiem Dziekana ds. międzynarodowych programów wymiany studenckiej na Wydziale Inżynierii Chemicznej i Procesowej Politechniki Warszawskiej jest:
dr inż. Agnieszka Markowska-Radomska
W celu umówienia terminu spotkania proszę o kontakt meilowy.
email: Agnieszka.Markowska@pw.edu.pl
pokój 506 (V piętro)
==============================================================
Wymiana bilateralna to wymiana międzynarodowa oparta na dwustronnych umowach o współpracy pomiędzy Politechniką Warszawską lub jej Wydziałami a zagranicznymi instytucjami szkolnictwa wyższego.
Umowy bilateralne o wymianie studentów umożliwiają wyjazd na jeden lub dwa semestry w celu odbycia części studiów za granicą na podstawie ustalonego programu zajęć. Uczestnik wymiany odnosi także inne korzyści, takie, jak:
Każda z umów bilateralnych o wymianie studentów zawiera szczegółowe zapisy, które określają ilu studentów i na jakim stopniu studiów może wziąć udział w wymianie, jakie są warunki finansowe i jak długo może trwać pobyt. Na ogół studenci są zwolnieni z czesnego w uczelni przyjmującej, natomiast koszty zakwaterowania, wyżywienia, transportu międzynarodowego i lokalnego oraz ubezpieczenia pokrywają najczęściej we własnym zakresie. Niektóre z uczelni partnerskich oferują studentom bezpłatne zakwaterowanie.
O wymianę w ramach umów bilateralnych mogą ubiegać się studenci, którzy spełniają następujące kryteria:
Wydział ma również podpisaną umowę o współpracy z University of Fukui (Japonia). Więcej informacji o dotyczących studiowania na University of Fukui można odnaleźć pod linkiem: https://www.u-fukui.ac.jp/ebook/2024_eng/index.html?pNo=1
==============================================================
Ponadto możliwość wyjazdu istnieje w ramach AIESEC, która jest największą organizacją na świecie, umożliwiającą członkom sprawdzenie się w roli lidera, a także rozwój różnorodnych umiejętności. Umożliwia również wyjazd na płatną praktykę zagraniczną lub wolontariat zagraniczny, do jednego ze 107 krajów świata.
AIESEC prowadzi program praktyk od ponad 60 lat. Oferuje wyjazd na praktyki zagraniczne oraz na płatne praktyki. Jednocześnie pomaga w załatwieniu formalności związanych z wyjazdem.
Więcej informacji na stronie AIESEC