Spotkanie z przedstawicielami polskiego przemysłu kosmicznego

Z inicjatywy JM Rektora PW, prof. Jana Szmidta, 10 lutego 2017 r. odbyło się na naszym Wydziale spotkanie zespołów badawczych naszej uczelni z przedstawicielami polskiego przemysłu kosmicznego na temat przemysłowego wykorzystania grafenu płatkowego. Gospodarzami spotkania byli:

• Jego Magnificencja Rektor Politechniki Warszawskiej prof. dr hab. inż. Jan Szmidt
  • Dziekan Wydziału Inżynierii Chemicznej i Procesowej prof. dr hab. inż. Eugeniusz Molga
  • Wiceprezes Polskiej Agencji Kosmicznej ds. Naukowych prof. dr hab. inż. Marek Moszyński

W spotkaniu wzięło udział około 80 uczestników, wśród których byli przedstawiciele zespołów badawczych PW, reprezentanci Polskiej Agencji Kosmicznej i innych agencji oraz przedstawiciele firm i instytutów branżowych. W części plenarnej zaprezentowano dokonania i możliwości badawcze naszej Uczelni w zakresie wykorzystania grafenu płatkowego i technologii kosmicznych. Odbyły się też spotkania robocze w grupach na tematy:

• kompozyty ceramiczne i polimerowe, powłoki,
  • materiały do zastosowań w energetyce,
  • materiały do zastosowań biologicznych

Zapraszamy do zapoznania się z informatorem, który towarzyszył spotkaniu oraz ze zdjęciami ze spotkania.

Autorem zdjęć jest Krzysztof Wojtas.

informacja ogólna, wydział, absolwenci, nauka.